Otomobillerde Çocuk Koltugu kullanımı zorunlu hale geldi

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi, güzel, hoş da, 150 cm ve 36 kg ebatlarında :) bir çocuk kaç yaşında olur ya takriben??? bunun bi yaş sınırı yok mu?? 12-13 yaşındaki çocuk da mı bu koltuklara oturucak boyu 1,50 den kısa, kilosu da 36 kg dan düşükse???? :confused:

Bunun kontrolü nasıl olacak bende çok merak ediyorum,polis çocukları arabadan indirim boy-kilo mu ölçececek :confused:

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de şu soru kafama takıldı, benim aracımda bizim çocuk için koltuk var çocuk oturuyor,ya ben araca misafir birini aldım ,onun da çocugu var ne olacak ?? misafirler için bagajda ikinci bir çocuk koltugu mu gezdirecegiz ??

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devlet araba üreticilerinide zorlasa ya, 4 kapili her araba çocuk koltuklu ekipmanli olsa, opsiyonlara eklerler,
bizde opel marka çocuk koltuk sahibi olurduk;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir de şu soru kafama takıldı, benim aracımda bizim çocuk için koltuk var çocuk oturuyor,ya ben araca misafir birini aldım ,onun da çocugu var ne olacak ?? misafirler için bagajda ikinci bir çocuk koltugu mu gezdirecegiz ??
En güzel soru. Bu koltuk denen şey ufacık bir şey değil ki bagajda bir iki tane yedek taşınabilsin. Bizim aile 3 kişi olduğu için sorun olmuyordu ama annemle ve babamla bereber bir yere giderken arabaya sığmıyorduk, o zaman koltuğu söküp bagaja koyuyordum. O zamanlardaki aracım önce Doğan sonra Flash dı, arka koltuğa çocuk koltuğu monteli iken iki yapılı büyük sığmazdı. Bu durum zorunluluktan ziyade bilinçle uygulanmalı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Devlet araba üreticilerinide zorlasa ya, 4 kapili her araba çocuk koltuklu ekipmanli olsa, opsiyonlara eklerler,
bizde opel marka çocuk koltuk sahibi olurduk;)
Herşeyi devletten beklememek lazım :kop:. Ben arka emniyet kemeri olmayan (üstelik bu araçlar ülkede üretilen zamanının kalbur üstü araçlarındandı) aracıma kendi imkanlarımla çocuk koltuğunu monte ediyordum.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ekmekten bile vergi alıp, pırlantadaki vergiyi %0'a çeken bir hükümetten yine müthiş bir icraat...

Açıklamayı yapan kişi hükümete yakın galiba, baksanıza:

Erkin Ültanır, ülkede yılda ortalama 40 bin oto koltuğu satıldığını dile getirerek, Türkiye'de her yıl 1 milyon 200 bin bebeğin dünyaya geldiği dikkate alındığında, oto koltuğu kullanım oranının yüzde 3'lerde kaldığını vurguladı.

Cümledeki mantıksızlığa bakar mısınız? Satılan koltuk sayısı ile doğan çocuk sayısı arasında doğru orantı kurup kullanım yüzdesini çıkarmış. Bir çocuk için satın alınan koltuk işini bitirince atılıyor çünkü. Ya da her yeni kardeşe yeni koltuk...

AB'ye gireceğiz diye saçmalıklara imza atmak bu icraat olsa gerek... Yazık!

zanoylu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
36 kg dan hafif çocuklar için geçerliymiş artık trafik polislerinede birer terazi verirler oldu olacak.Polis ceza yazarken sürücü bu cocuk 37 kg ve 152 cm boyunda derse ne olacak :D