Otomobillerde Çocuk Koltugu kullanımı zorunlu hale geldi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şimdi anladınız mı başbakanımızın neden illa üç çocuk yapın diye direttiğini? Arada ikiz veya üçüz doğumların da olacağını düşünürsek ithalatcıların veya imalatcıların ekmeğine değil yağ ne biçim kaymak sürülür :).

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
36 kg dan hafif çocuklar için geçerliymiş artık trafik polislerinede birer terazi verirler oldu olacak.Polis ceza yazarken sürücü bu cocuk 37 kg ve 152 cm boyunda derse ne olacak :D

Herhalde ona da aşırı yük aldı diye ceza keserler :kop:.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Cümledeki mantıksızlığa bakar mısınız? Satılan koltuk sayısı ile doğan çocuk sayısı arasında doğru orantı kurup kullanım yüzdesini çıkarmış. Bir çocuk için satın alınan koltuk işini bitirince atılıyor çünkü. Ya da her yeni kardeşe yeni koltuk...

AB'ye gireceğiz diye saçmalıklara imza atmak bu icraat olsa gerek... Yazık!

zaten doğan her çocuğun babası da araba sahibi değil mi :D

umiteb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla yazılanları okudukça, yürürlüğe girecek olan bu uygulamanın bir çok saçmalık içerdiği ve içinden çıkılamaz bir hal alacağı görülüyor... şurda iki günde bir çok cevapsız soru türeten bizler kadar kafa yormamış sanırım bu yasayı yürürlüğe koyanlar...
onlar kafayı sadece açılacak olan yeni bir gelir kapısına yormuş anlaşılan..!!!:mad:

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam güzel bir uygulama ama herşeyimiz avrupa standartlarında olduğu için bize cuk diye oturuyor !

Aynen oyle avrupanın ıyı yanlarını degıl cep doldurcak yanlarını alıyorlar , tamam dogru bırsey cocuk koltugu ama yakıt fıyatları arac vergılerınıde bı elden gecırseler ne ıyı olur daha cok zam yapmadan( mesela 10 yasına kadar araclardan vergı almasalar ısvıcre gıbı ne ıyı olur :D

umiteb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen oyle avrupanın ıyı yanlarını degıl cep doldurcak yanlarını alıyorlar , tamam dogru bırsey cocuk koltugu ama yakıt fıyatları arac vergılerınıde bı elden gecırseler ne ıyı olur daha cok zam yapmadan( mesela 10 yasına kadar araclardan vergı almasalar ısvıcre gıbı ne ıyı olur :D

Olmaaazzz!!!

Vatandaş nasıl çile çekecek sonra..... Olur mu hiç öyleee... :mad:

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim kıza hemen abur cubur yedireyim de çabuk 37 kiloya çıksın koltuktan yırtalım.:D...gülüyom yazamıyom konu kitlenecek gene ahhh ahhhhhhh....

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
benim kıza hemen abur cubur yedireyim de çabuk 37 kiloya çıksın koltuktan yırtalım.:D...gülüyom yazamıyom konu kitlenecek gene ahhh ahhhhhhh....

:kop::kop::kop:

Valla çok iyi fikir. Ben hemen uygulamaya geçiyorum:

- Hadi kalk babacığım, seni 37 kg yapacağız. Ye bakayım şu cipsleri. İç şu kolayı da... Ohhhhh! Yarasın kızıma.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam çok eksik nokta var bir sürü problemi bu başlıkta bulmuşuz bile ama bir gerçekte var. Baba arabayı kullanıyor. Anne sağ tarafa oturup kemerini bağlıyor çocuğu bacaklarının arasında ayakta duruyor ön konsola tutunmuş bir şekilde. Kaza olduğunda vay efendim çocuğum öldü. E kusura bakma da sen airbag in önüne ön konsolla senin arana cıncık kadar çocuğu koyarsan... neyse ya İlerde çocuğum olduğunda arabamda olursa alırım bir koltuk.

Not: Cıncık kelimesini hayatımda ilk defa kullandığımı fark ettim :D tam olarak ne manaya gelir bilmiyorum ama ben ufak, minicik manasında kullandım. :D