Otomobillerde Çocuk Koltugu kullanımı zorunlu hale geldi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben en çok, araç kullanan sürücülerin parmak kadar çocukları kucaklarına oturtup araba kullanmalarına üzülüyorum. Bence bu kişilerin de ehliyetine altı ay süre ile el konulmalı, veya çocukları belli bir yaşa gelene kadar (madem çocuklarına gereken önemi vermiyorlar) sosyal hizmetlere verilmeli.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yasaya da bir revizyon gelir merak etmeyin,önce yeterli miktarda koltuk satılsın sonra yasayı elden geçirirler....Ticariler ne yapacak ben en çok onu merak ediyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu yasaya da bir revizyon gelir merak etmeyin,önce yeterli miktarda koltuk satılsın sonra yasayı elden geçirirler....Ticariler ne yapacak ben en çok onu merak ediyorum.
O konuda yanlız değilsin :). Devlet daha dolmuşların fazla yolcu taşıma olayını halledemedi. Bakacaklar durakta küçük çocuk var görmemezliğe gelip hiç durmadan devam ederler, bir de anne babalar çocuk ufak diye çocuğunu kucağına alıp ücret ödemiyorlardı, şimdi koltuk işgal edildiği için yandılar. Taksiciler de kısa mesafe - beğenmedikleri bir yer olunca yaptıkları artislikler var ya bu hareketlere aynen devam ederler.

Çocukluya ev vermemek OUT, çocukluyu arabaya almamak İN :).

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim yiğenim var babasının arabasında zaten koltuğu var simdi bendemi alcam koltuk ne sacma neyse artık ayaklarına taş bağlarım ağır çeker:D yada plakaya kayıtlı bebek olcak:D atıyorum 06zz8888 plakalı arabanın bebeği yusuf bebek :)))))) 15 lirada kayıt ücreti olcak mis gibi hem vatandasın parasını almıs olurlar hemde hangi bebek hangi arabada belli olur kayıt dısı bebek varmı yokmu onada bakılır.D

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bebekli misafirler, akrabalar kusura bakmayın, bundan sonra sizi arabama alamayacagım.Tek cocuk koltugum var onda da benim oğlan oturuyor,siz kendi imkanlarınızla gelirsiniz artık....

Demekki bundan sonra böyle diyeceğiz, ne saçma ya