kırmızı antifriz

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben açacaktım konuyu abim açmış.ben yandım sizde yanmayın bugün devirdaim 238 lira orjinal gm

Estağfurullah kardeşim.

Tamamen bişey satalımda sonucu ne olursa olsun,:sopa:insanın aklına kötü kötü senaryolar getiriyolar acaba ,yeni bi yedek parça satma stratejisi olmasın yaw.:D

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 35 plakalı kırmızı vectra mıydı?

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kıs oncesı aracın antıfırızın degıstırırken ustalar kesınlıkle pıyasadan alma cok fazla kacak urun var demıstı servısten almıstım hala kırmızı kullanıyorum sorun yok??

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
orjinal gm aldım ustam logolu filan servisten denk mi geldi diyecem.her seferinde devirdaim değiştikten sonra 2 kutu alarak yeniden doldurdum.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bende kırmızı kullanıyorum sorun yok ama eskı sıstemde sorun yapabılır fazla aşıraya kacarak antıfırızı fazla koymamak lazım sılındır contası ve radyatör kacagı hortumlardan kacak yapabılır cunku keskın oluyor kırmızı antırıfız dıkkatlı yapmak lazım araca guvenılmıyorsa sıstemı eskıyse mavı antırız konulup oyle kullanılması mantıklı mumamer abının anlatmak ıstedıgı o benımde kırmızı koydugumuzda antfırızı lpg su beynın hortumunda kacak yaptı sıktırdım kelepceyı allaha sukur sorun yok dıkkatlı olmak lazım

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende kırmızı kullanıyorum sorun yok ama eskı sıstemde sorun yapabılır fazla aşıraya kacarak antıfırızı fazla koymamak lazım sılındır contası ve radyatör kacagı hortumlardan kacak yapabılır cunku keskın oluyor kırmızı antırıfız dıkkatlı yapmak lazım araca guvenılmıyorsa sıstemı eskıyse mavı antırız konulup oyle kullanılması mantıklı mumamer abının anlatmak ıstedıgı o benımde kırmızı koydugumuzda antfırızı lpg su beynın hortumunda kacak yaptı sıktırdım kelepceyı allaha sukur sorun yok dıkkatlı olmak lazım

:bir:

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha fazla alimünyum içeren kapak-blok ve radyatör yapıları için kırmızı antifiriz kullanılıyor. Eski sistem bakır oranı yüksek radyatör ve daha sert kapak-blok yapıları için ise yeşil antifiriz kullanılıyor diye biliyorum. Birbirleri arasında karıştırılmaması gerekir çünki reaksiyona girebiliyorlar.Kırmızı antifirizi tutupta bakır radyatörde kullanmanın çok bir anlamı yok çünki daha fazla koruyor anlamına gelmiyor.O yüzden görüntüye kanıp yada yenilik olarak düşünüp değiştirmenin bir manası yok.Unutmayın ki her yenişey daha iyi demek değildir.Önemli olan tuzlu sudan ibaret çakma antifiriz almamak ve 2 yılda bir antifiriz yenilemek. Karışım olaraksa Ambalajda belirtildiği üzere %40 - 50 yoğunluk max koruma ve ideal olacaktır.

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke önceden açılsaymış konu,çoktan kırmızıyı döktürdüm bile :).Usta eğer kireçlenme veya bir tıkanıklık varsa açar demişti.Ya yoksa ???? dediğiniz gibi boruları mı delicek bu acaba?Bekleyip görücez,inşallah bir sorun çıkmaz.Gerçi 2 sene önce de kırmızı döktürdüm GM ama bir şey olmamıştı.???

cilek26

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun bizim içinde bilgi oldu