kilometre geri alma, silme.

Hakone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor çalışır vaziyette iken km sıfırlama çubuğuna yaklaşık 30 sn bas, çıkan rakamı km'ne ekle, gerçek km ortaya çıkar diye duydum ama ne kadar doğru bilemiyorum?????

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor çalışır vaziyette iken km sıfırlama çubuğuna yaklaşık 30 sn bas, çıkan rakamı km'ne ekle, gerçek km ortaya çıkar diye duydum ama ne kadar doğru bilemiyorum?????

o zaman bütün vectracılar yandı :D :kop: orjinal vectra yok piyasada. !!! :(

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw bu denenerek bulunur. km sinin sıfırlanmadığına emin olunan bir vectrada denenir, sonuç sıfır çıkmalıdır. bir de geri alındığı bilinen birinde denenir, geri alınan kadar bir rakam belirirse yöntem doğru demektir. evet arkadaşlar deneyelim lütfen.

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon kılıfı,ve kumaş döşeme.....sonra çıkar bunları çek 120 bine 96 vectrayı...bide yaz bayandan satılık diye ...garibanın tekine 13 e sat sonra (halbüki 320 binden çekilmiş 20 tl ye kmh....günah ya Allah taş eder adamı...

Ankaradan alıntıdır..

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
malesef bende km mağduruyum alırken iyi baktırmadık.
ben ilahi adalete güveniyorum.. siz siz olun arabayı çook iyi araştırıp ondan sonra alın iyi forumlar..

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
şimdilik en çabuk yöntem opelclubcard sitesinden arabanın yetkili servis bakımlarına bakmak. ben kendi arabamı girdiğimde 100.000 bakımına kadar yetkili serviste yapıldığını görüyorum. araba 115.000'de düşse bile ne düşecek yani. son bakımla arabanın satın alındığı zaman aralığı fazlaysa korkmak lazım

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski aracımı satarken usta dediki bana ....abi: lastikleri alalım 4 tane çıkma takalım,arka hoparlörleri alalım,kilometreyi 100 bin inelim,taktığın (beyaz xenon özentisi) ampülleride aldıkmı tamamdır dedi...:)

Hmmm dedim vaybe....e peki ustam dedim , o adamdan aldığım para bana yararmı? ben yeni alacağım araç için belki kar etmiş olucam , peki ya şurdan yeni arabamla giderken ..hak yediğim için bi kamyonun altına girersem ne olucak? dedim

onur bey orasınıda siz bilirsiniz dedi...yok yok dedim 1000-2000 tl düşük satarım ama hak ettiğimi alırım gerek yok dedim güldüm ve aracıma bindim full bakımlı ve üzerindeki 3 aylık lastiklerle aracımı karşı tarafa teslim ettim trigr setinide yeni değiştirmiştim..ve iç dış yıkattım adam verdim ..alan adam sizin gibi insanlar mevcutmu onur bey diye sordu...hatta yağ akıtan yerleri gösterdim alarmın 1 kapıyı kitlemediğini gece teybini almasını gerektiğinden bahsettim...

elime ne geçti ..? diye soracaksınız..arabamı az düşük fiyata verdim kilometresi orginaldi çünkü ..içim çok rahat arkadaşlar kafam dimdik geziyorum..

unutmamak gerekirki...kul hakkı yemek çok ama çok ağır bir vicdan meselesidir,ve günahtır...

Son düzenleme:

emre12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anahtar kelime:
servisteki kayıtlarla oynanma ihtimali varmı?

2005 model aracımı opel bayisinden ikinci elden aldım.
satılması için bırakılmış komisyon alarak satış yaptılar eski sahibi yeni zafira alcakmış.
önceki ruhsat sahibi bayan ve araç 29800 km gösteriyor.
opel clup kartı kayıpmış servis yenisini düzenledi.
aracın BC si enson 11000 km önce sıfırlanmış

servis kayıtlarını satır satır okudum
kayıtlara göre iki kere yağı değişmiş
arka sağ cam inip kalkma sorunundan sökülmüş
pasta cila (servise yaptırılmış)
ön takım tıkırtısındanda iki defa servise gelmiş
ön takım tıkırtı burcu ilk gelişi 8500km.de ikincisi 20000 de şimdide hafif tıkırdıyor(servis tıkırtı burcuna 250 tl istiyor 35tl burçlar 215 tl işçilik ohaa)

garip gelen araç 8500km de tıkırtı burçları için servise girmesi

aracı satan bayii ve servisin kendisi servis kayıtları ile oynayıp
yağ değişimini silebilirmi veya geçmiş servise geliş km lerinde oynama yapabilirmi?

Son düzenleme:

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende merak ettim şimdi, bu opelclubcard ın sitesindenmi bakılıyor? yetkili servisdeki son kayıtlarına nasıl ulaşılıyor?