kilometre geri alma, silme.

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben de km maduruyum,63000 de aldığım araba 220000 de cıktı,şimdi bana ohaaaaa diyebilirsiniz,yalnız km yi geri alan serefsiz servis,yarın arabamı satmak için aynı servise bakıtmaya götürüyorum alacak arkadaş akıllı çıktı,servise götürcem dedi,götürme der gibi gözüne baktım ama götürcem dedi,fiyatımı çok uygun yaptım.Şimdi ben madurum,bu kmyı gerı alan servis kalkıp da bu aracın kmsı gerı alınmış derse o opel servisini yakarrım,yakarmıyım hayır yakamam,opel lisanslı yetkili servisi km yi düşürme hakkı var mı? bu durum yasal mı? çünkü servisin kayıtlarında var.
,şimdi bu servisin yaptığı sizce legal midir,yasalmıdır? ben dava açmayı düşünüyorum ,ama opel servisinemi yoksa bana satan kişiye mi dava açmalıyım ? Bana satan kişinin kmsını gerı aldırmadığını bılıyorum o 2. sahibi,kmyı 1. sahıbı aldırmış ıkıncısıne arabayı kaktırmış,o da bana kaktırdı,dolayısı ile o da madur,ben de madurum,o zaman bu duruma mahal veren yetkili lisanslı olan opel servisi değilmidir? konuda bilginiz var mı,servise dava açabilirmiyiz? Servisin yaptığı suç değilmidir burada? Lütfen daha detaylı bilgiisi olan varsa aydınlatırsanız sevinirim,çünkü gerçekten madurum ....

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durumda anlamadığım noktalar var;arabanın kilometresini yetkili servis mi geri almış?Siz arabayı vatandaşın birinden aldınız,alırken 63000'de diye aldınız arabayı ve ekspertize sokmadan ve servis kayıtlarına bakmadan.Şimdi o servis benim km ile ne alakam var demez mi?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç bakımlıysa motor sağlamsa km çokta önemli değil bence...

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durumda anlamadığım noktalar var;arabanın kilometresini yetkili servis mi geri almış?siz arabayı vatandaşın birinden aldınız,alırken 63000'de diye aldınız arabayı ve ekspertize sokmadan ve servis kayıtlarına bakmadan.şimdi o servis benim km ile ne alakam var demez mi?

arkadaşim aracin kmsini bu bahsettiğim servis hem de yetkili servis düşürmüş.kaynak çok sağlam.aracimi almak isteyen bir emniyet müdürünün yakiniymiş serviste çalişan birisi o söylemiş aracin kmsini biz düşürdük almayin demiş.emniyet amiri de beni aradi hocam araciniz böyle böyleymiş dedi,başimdan aşaği kaynar sular döküldü.gülermisin ağlarmisin bu duruma.şimdi ayni servis yarin benim aracima expertiz raporu verecek,ve kalkip bana aracinizin kmsi düşürülmüş derlerse de adamin boğazina yapişip dağiticam ortaliği.böyle bi durumla karşilaşan var mi arkdaşlar cevrenizde yada bir yol yordam bilen varsa yardimci olun,bu servise dava açmalimiyim sizce ? Ayrica piyasada 10 arabanin 7 si kmsi geri alinmiş bilginiz olsun.piyasa mayin tarlasi gibi bir tanesi bende patladi.

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşim aracin kmsini bu bahsettiğim servis hem de yetkili servis düşürmüş.kaynak çok sağlam.aracimi almak isteyen bir emniyet müdürünün yakiniymiş serviste çalişan birisi o söylemiş aracin kmsini biz düşürdük almayin demiş.emniyet amiri de beni aradi hocam araciniz böyle böyleymiş dedi,başimdan aşaği kaynar sular döküldü.gülermisin ağlarmisin bu duruma.şimdi ayni servis yarin benim aracima expertiz raporu verecek,ve kalkip bana aracinizin kmsi düşürülmüş derlerse de adamin boğazina yapişip dağiticam ortaliği.böyle bi durumla karşilaşan var mi arkdaşlar cevrenizde yada bir yol yordam bilen varsa yardimci olun,bu servise dava açmalimiyim sizce ? Ayrica piyasada 10 arabanin 7 si kmsi geri alinmiş bilginiz olsun.piyasa mayin tarlasi gibi bir tanesi bende patladi.

Hukuki bilgim yok ancak kilometrenin geri alındığını söyleyen servis elemanını şahit göstermeniz lazım,ama adam yanaşmaz herhalde.Bir de şahitliği ne kadar bağlayıcı olur koskoca yetkili servise karşı o da tartışılır.