kilometre geri alma, silme.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.
kilometre göstergeleri dijital olan araçların mesela vectra b lerin kilometreleri geri alındığında, böyle bir araca tech2 ile bakılınca gerçek kilometresi ortaya çıkıyor mu?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
opellerde KM bilgisi Sadece gösterge çipinde tutuluyor araç beyninde yedeklemesi yok.

KM dijital de olsa normalde gösterge sökülüp alınıyor. Göstegre sökülmüşmü kontrol edebilirsin.

detay vermiyeyim Tech2 nin bile yapamadığın OBD2 soketinden direkt yapan cihazda var onu farketmenin imkanı yok.

Ancak aracın yaşına ve yıpranmasını göz önünde bulundururusun.

Yani tech2 ile gözükmez

Son düzenleme:

vectra1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı yetkili serviste şase ve motor numarasına baktırarak en son girdiği kilometreyi öğrenebilirsiniz. ne kadar sağlıklı olur onu bilemem.

mesala bir tanıdık toyota aldı. km(100 bin) sine aldanarak. Araba 93 model. daha sonra yetkili serviste baktıracağım diye tutturdu. arabayı almıssın boşver bin dedik ama inat etti. baktırdık araba 93 model 1995 de 190 binde İstanbul'da bakıma girmiş. içi çiğlendi ama iş işten geçmiş oldu. anlayacağınız ya işi sağlama bağlayacaksınız, yada almışsanız bineceksiniz.
arkadaşların yazdıklarıda doğrudur.

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
bence de göstergelere aldanmayın her türlü kurnazlığı yapabiliyorlar.
En iyisi yaşına servis kayıtlarına, eskime aşınmalarına vs. bakarak gördüğünüz kilometre ile karşılaştırın aklınıza yatıyorsa eywallah, yatmıyorsa da hiç kilometre mi düşürdün bilmemne polemiğe girmeyin.

_SeRcAn_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi şey iliorum ama ne kadar doğru bilmiyorum emin değilim
km ile oynarlarken el izi kalıyormus göstergenin orda.... ne kdar silseler de

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Servis tesbit edilebileceğini söyledi ama ne derece doğru ben de bilmiyorum.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Servis tesbit edilebileceğini söyledi ama ne derece doğru ben de bilmiyorum.

savaş ustam servis aracın bakım km lerinden çıkarabilir.
Başka türlü çok zor.

eses38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kilometre işiyle ilgili bir şey yazmak istiyorum 3-5 kuruş kar etmek için kilometeresini düşürttüren şerefsizleri eğer denk getirirseniz çok afedersiniz ama yüzlerine tükürün bu adamların hırsızdan ne farkı varki forum kuralları olmasa yazacak çok şey var ama neyse ...bizde kazıklanmamak için araba alırken servise sorduk tech2 de orjinal kilometre gözükmüyormuş direksiyonun yıpranmasına filan bakın dediler...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Aslında bu opel in eksikliği yedekleme yapmamışlar.
Art niyetli düşünmeyin göstergeniz arızalandı değiştirdiniz KM de değişiyor çok saçma.
yeniden programlanması gerekiyor.

VW de KM bilğisi hem göstergede hem ECU da tutuluyor.
Gösterge değişsede ECU dan cihaza bağlandığında orjinal KM çıkıyor.

Bu arada Erhan seninle akrabalık varmı aramıza: )

Son düzenleme:

eses38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle art niyetli değilim arıza veya başka sebepler tamam ama açıkça yazdım arabalarını daha yüksek fiyata satmak için hile yapan yani km düşürttüren şerefsizlere kesinlikle tahammülüm yok kesinlikle hırsızlıktan farksız bir olay ki dinimizde ticarette hile yapmak haram sayılmıştır.bu arada sevgili MOKIA aramızda akrabalık varmı bilmiyorum ama msjlarını takip ediyorum gerçekten çok bilgili bir arkadaşımıssın ben eskişehir'in çifteler ilçesine bağlı dikmen köyündenim eğer burayla bir bağlantın varsa akrabayız demektir:)