katalitik konvertörün dağılması ve servisin tutarsız tutumu

kadirdnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar. aracım 2011 model yeni astra 1.6 115 hp active select sport paketi. aracıma yaklaşık olarak 1 ay önce zavoli marka lpg takdırdım ve 3400 km civarı yol yaptıktan sonra aracın motorundan ses geldi. buna istinadende servise gittim. katalitik konvertörün dağıldığını söylediler. fakat araca lpg takıldığından dolayı garantisinin devre dışı kaldığını sorunun lpg kaynaklı olup olmadığını bilmediklerini söylediler. bende arıza lpg kaynaklı ise ve garanti kapsamında yapılmayacağını belirten bir yazı istedim. bununda mümkün olmadığını belirttiler. böyle birşeyin imkansız olacağını belirttim ya dedim aracımı garanti kapsamında yaparsınız yada bana bu yazı vermeniz lazım bende yasal yollardan hakkımı arayayım dedim. biz yazıyı veremeyiz dediler tekrardan. opel müşteri destek hattını aradım değişen birşey olmadı ve telefondaki müşteri temsilcisinin küstah küstah konuşmaları çok canımı sıktı. bende açtım ağzımı yumdum gözümü  ;D sonuçta zavoli firması lpg için 100.000 km yada 2 yıl garanti veriyor. lpg firmam ile görüştüğümde sorunun lpg kaynaklı olduğunu belirten bir yazı almamı ve ondan sonrada sorunu kendi sigorta firmaları ile garanti kapsamında yapacaklarını söylediler. izlemem gereken yol hakkında yardımlarınızı bekliyorum.