Auto king hakkındaki düşünceleriniz,

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mustafa, benim yakınımın yaşı biraz var, ara sıra boyaya ufak tefek hasarlar veriyor,şimdiye kadar 6-7 kere otokinge götürüp mini onarım hizmeti aldım. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadık.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi bende bu aralar autoking'e gidip mini onarım yaptırmak istiyorum. bu konuda sözlü olarak değil de yazılı olarak elimde döküman olması için firma ile mailleştik. Mini onarım sonrası Tramerde Hasar Kaydı oluşur mu? diye sorduğumda "[FONT=&quot]Hasar dosyas açılarak değil poliçenizin mini onarım teminatından işlem yapılacak bilginize.[/FONT] " dediler. Ama hala kararsızım. Sırf ufak çizik yüzünden araç satışında "oo hasar kaydı var kardeş sen biraz daha düş" diyecekler diye yaptırmakla yaptırmamak arasındayım.

Burdaki soruna da gelince, bence gidin bi boya ölçümü yaptırın. İşlem gören bölge dışında boya var mı diye baktırın. Duruma göre değerlendirirsiniz. Sonuçta ön kaputta boyalı bile olsa 1-2gün serviste kalması gerekiyor ki boyasınlar aracı. Yani servise bıraktım çırak aracı vurdu, akşam ben gelene kadar boyattı gibi bir durum da olamaz.

Aracınızda bir hasar dosyası açılmıyor hocam. Sadece Anadolu sigorta, mini onarım için ödediği parayı hasar kaydı olarak gösteriyor. Tabi Anadolu sigortadan kaskoya devam ettiğiniz sürece hasar kaydı görünmüyor, başka firmaya geçerseniz görünüyor.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hem sigorta poliçesinde ÜCRETSİZ mini onarım hizmeti veriyoruz diye reklam yapacaklar hem de o hizmetten faydalandığımızda aracımızın kaskosunu delecekler. Madem onarım giderini kaskodan karşılayacaklar o zaman neden mini onarım hizmeti veriyorlar, neden müşterilerini otokinge yönlendiriyorlar, parasını kasko ödedikten sonra müşteri aracının anlaşmalı oldukları başka yerlerde de yaptırır. Poliçenizde "ücretsiz" mini onarım paketi varsa dava açma hakkına sahipsiniz. Kaliteli firma farkı işte bu gibi durumlarda ortaya çıkıyor.

Abi bu işin çözümü elde değnekle dolaşmak, ben bunu söyler bunu savunurum :D

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Aracınızda bir hasar dosyası açılmıyor hocam. Sadece Anadolu sigorta, mini onarım için ödediği parayı hasar kaydı olarak gösteriyor. Tabi Anadolu sigortadan kaskoya devam ettiğiniz sürece hasar kaydı görünmüyor, başka firmaya geçerseniz görünüyor.

Güneş Sigorta benim kasko firmam. Önümüzdeki hafta gideceğim bakalım ne olack. birde yüzyüze görüşelim Autoking ile.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güneş Sigorta benim kasko firmam. Önümüzdeki hafta gideceğim bakalım ne olack. birde yüzyüze görüşelim Autoking ile.

Hasar kaydının görünmesi Autoking ile alakalı değil hocam, Autoking' e aracınızı bırakırsınız onlar tamir eder parasını da dosya açılmadan sigortadan alırlar ama yapılan iş, para talep etmek için faturalandırılır. Benim bahsettiğim Anadolu sigorta vasıtası ile Autoking tarafından yapılan mini onarımların başka bir sigorta şirketine geçildikten sonra tramerde hasar kaydı olarak gözükmesi. [MENTION=44590]kobay[/MENTION] beyefendide böyle bir durum çıkmış, kendisi de Anadolu sigortada iken mini onarım yaptırıp Groupama sigortaya geçtikten sonra tramerde hasar kaydının çıktığını doğruladı.