Kasko Fiyatları

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kasko Fiyatları

Metin gecmis olsun sanirim akrabandi canina bisey olmasinda gerisi bos.

kasko arabayla devam etmiyor ama arac kimin ustuneyse onla devam eder
Yani hasarsizligin varsa arabayi satip baska arac alirsan gene senin uzerinden devam eder.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Ben de henüz teslim almadığım aracım için kaba bir fiyat aldım arkadaşımdan. 1000 tl ye avivadan halledeceğiz gibi duruyor. Önceden bir pertim var ancak 8/8 karşı suçlu. O etkilmedi sanırım etkilese 1000 tl vermezdi. Ayrıca araba edition olacak. ancak teminat bedeli 48.000 olarak gösterebiliyorlarmış en son. Araç bedeli liste indirimsiz fiyatından mı belirleniyor acaba? Bilgisi olan varmı?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Ben de henüz teslim almadığım aracım için kaba bir fiyat aldım arkadaşımdan. 1000 tl ye avivadan halledeceğiz gibi duruyor. Önceden bir pertim var ancak 8/8 karşı suçlu. O etkilmedi sanırım etkilese 1000 tl vermezdi. Ayrıca araba edition olacak. ancak teminat bedeli 48.000 olarak gösterebiliyorlarmış en son. Araç bedeli liste indirimsiz fiyatından mı belirleniyor acaba? Bilgisi olan varmı?
Sizin sucunuz yoksa kasko etkilenmez
Aracin indirimsiz liste fiyatindan yapabilirler en yuksek rakam olarak

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Sizin sucunuz yoksa kasko etkilenmez
Aracin indirimsiz liste fiyatindan yapabilirler en yuksek rakam olarak

Yok ben düşürme imkanımız varmı diye sormuştum. ևünkü aldığım fiyatla liste fiyatı arasında fark var. Sonuçda yüksek gösterilmesinin hiç bir avantajı yok. Düşük olursa kasko poliçesi az olabilir  diye düşünmüştüm.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün allianzdan 55.490 liste fiyatı üzerinden full kasko fiyatı aldım 1.770 Tl tutuyor. Şayet kısıtlamalı olursa ( yani aracı kullanacak olan sadece 2 kişi belirlenirse ) fiyat 1450'ye kadar düşüyor.

Bir de sormak istedigim aracın alış fiyatı 47 ama kaskoyu liste fıyatı uzerınden yani 55.500 TL'den yapıyorlar. Bu dezavantaj degıl mi?

FAB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dizel edition icin 670 liraya yaptirdim eski aracimdaki kasko indirimimi kullanarak

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hokamola link' Alıntı:
Arkadaşlar, kaskoda sigorta bedeli belirlenirken Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği'nin yayınladığı Kasko Değer Listesi esas alınır. Linkini aşağıda veriyorum. Yıl, marka, model girerek aracınızın değerine bakabilirsiniz. Acentenizin hesapladığı rakam üç aşağı beş yukarı bu listede yer alan rakamlara uygun olacaktır. Eğer araçta flexride, CD500, cyclone, 18' jant gibi modelde standart olmayan ekstralar varsa bu değerin üzerine ilave edilebilir. Acentelerin farklı sigorta değeri hesaplamasında bu durum etkili olmuştur diye düşünüyorum.

Bir de aklınızda bulunsun kasko bedeli ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir diye yanılgıya düşmeyin. Allah saklasın aracın çalınması veya pert olması durumunda sigorta şirketi size poliçenizde yazılı olan değeri değil, o an aracın piyasada rayiç değeri neyse onun üzerinden ödeme yapacaktır. Buna sigorta değeri diyoruz. Hiçbir zaman sigorta bedeli (poliçede yazılı rakam), sigorta değerine (aracın gerçek değeri) birebir eşit olmaz. O yüzden kasko yaptırırken poliçede yazılı rakamın aracın rayiç değerinden abartı derecede yüksek olmasının size bir faydası olmaz. Sadece fazladan prim ödemiş olursunuz.

Benim tavsiyem sigortanızı Kasko Değer Listesinde yer alan rakam cıvarında yaptırmanızdır.

Kasko Değer Listesi: http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi

Bi üstte sordugum sorunun cevabını sayın hokamola vermiş. Tşk ederim. Bu forum gercekten faydalı bilgiler içeriyor. Kuran ve yöneten arkadaslar saolsunlar.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BİLDS link' Alıntı:
Bugün allianzdan 55.490 liste fiyatı üzerinden full kasko fiyatı aldım 1.770 Tl tutuyor. şayet kısıtlamalı olursa ( yani aracı kullanacak olan sadece 2 kişi belirlenirse ) fiyat 1450'ye kadar düşüyor.

Bir de sormak istedigim aracın alış fiyatı 47 ama kaskoyu liste fıyatı uzerınden yani 55.500 TL'den yapıyorlar. Bu dezavantaj degıl mi?

Allianz'da  Navigasyonla 1850 TL'yi bulan full kasko Gourupamada 1000 TL tuttu. Bu nasıl iş anlamadım. O zaman gorupamaya yaptırıcaz gibi.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gourupamada ödemelerde çok büüyük sıkıntı varmış.. arkadaşlar iii araştırın .. bilginize.. en ucuz yapmakla bu işler olmuyor.

sadan45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MAPHRE  s,gortayı da bi sorun 800 e %40 hasarsızlık ve öğretmen indiriminden faydalanıp yaptırdım.full bu arada.araç  değeri 54000 olarak yaptılar