karter çatlağı

faruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba benim sorunum aracımı ilk aldığım zaman alçaklığını hesap edemeyip sürttüm ve yağ sızdırmaya başladı. ertesi gün gittim kaynattırdım ama bir zaman sonra yeniden sızdırmaya başladı ve sonra 3 ay önce bursaya gitim ve geldikten sonra yolda beni yolda bıraktı ve rektefe yapıldı.bende sökülmüşken hem içten hem dıştan kayantırın dedim özel servise ve halen yine kaçırıyor ben bunu sökmeden bir yapıştırıcı ile yapıştırabilirmiyim.biraz uzun oldu ama hakkınızı helal edin biraz böyle şeylere takıntım varda.:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Madem kaynak yapıldıktan sonra gene kaçırıyor o zaman tekrar kaynakla falan uğraşma derim. Maddi durum kısıtlı ise hurdacılardan temiz bir tane çıkma alıp takmak daha mantıklı.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ya kayakçıda iş yok yada uygun kaynak değil tig kaynağı yaptırmanız gerekir kaynak dikişi düzgün yapılırsa bir daha asla kaçırmaz he garanti olsun derseniz içeriden sunfix kaynak macunu sürebilirsiniz ama yağı temizlemeniz şart

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Uygun fiyatlı var çıkmacılar da, sök tak, kaynak, conta daha pahalıya gelir ki, motoru da yemişsiniz daha da pahalıya gelmiştir. Değiştirdikten sonra karter muhafaza taktırın.

faruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aracı aldıktan 5 ay sonra motor rektefelik oldu.iran yapıştırıcıları varmış blok çatalğını kapatmak için kullanıyorlarmış sizce işe yararmı. muhafaza taktırdım ama geç oldu.çıkma fiyatlarından bilginiz varmı acaba. teşekkürler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Motor kodunuzu bilmiyorum ama fikir vermesi açısından:
652077 opel karter astra h z16xep çıkma - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 107435931

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...xep-karter-yag-karteri-kartel-141530016/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...1.6-kartel-yag-karteli-z16xer-138935897/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yede...arteri-orjinal-yedek-parcalar-130053791/detay

http://www.araba.com/272427231/Opel-Astra-G-Yag-Karteri-Z16

vs. vs. araştırıp, dolaşıp alabilirsiniz, uğraşmanıza, riske değmez.

Adam gibi kaynatıp, yaptırıp kullanan da çok var. Bence maliyete bakın, kaynağı 2. seçenek düşünün. Yapıştırıcı dan bi parçacık ayrılsa, motorun içinde daha sıkıntı. Filtreden geçerse, En iyi ihtimal yağ pompasını bozar, ışığı fark edip durursunuz.

Tıpa yalama olmuştu, sökmeden diş açtırdım, 1 ay sonra süpriz yaşadım saniyesinde, stop ettim ve çekici ile servise gittik. Çok minik bir çapaktı.

faruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Dikkat çekmek amacı olabilir, Arayınca gerçek fiyatını duyabilir, yada başka bişi olabilir. Arayın öğrenin.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Motor kodunuzu bilmiyorum ama fikir vermesi açısından:
652077 opel karter astra h z16xep çıkma - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 107435931

OPEL ASTRA H Z16XEP KARTER YAĞ KARTERİ KARTEL - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 141530016

ASTRA H 1.6 KARTEL - YAĞ KARTELİ Z16XER - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 138935897

OPEL ASTRA H XEP MOTOR YAĞ KARTERİ-ORJİNAL YEDEK PARÇALAR - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 130053791

Astra G Yağ Karteri Z16 çıkma oto parçaları veya 2.el veya Sıfır Yedek Parça - Merkez Antalya Araba.Com'da

vs. vs. araştırıp, dolaşıp alabilirsiniz, uğraşmanıza, riske değmez.

Adam gibi kaynatıp, yaptırıp kullanan da çok var. Bence maliyete bakın, kaynağı 2. seçenek düşünün. Yapıştırıcı dan bi parçacık ayrılsa, motorun içinde daha sıkıntı. Filtreden geçerse, En iyi ihtimal yağ pompasını bozar, ışığı fark edip durursunuz.

Tıpa yalama olmuştu, sökmeden diş açtırdım, 1 ay sonra süpriz yaşadım saniyesinde, stop ettim ve çekici ile servise gittik. Çok minik bir çapaktı.

delik delinip diş açılıcaksa karteri sökmek gerek helicoil bile olsa güzelce temizleyip en sonda birde hava tutulursa çapak kalmaz ama bunları yapacak usta bulamazsınız kendiniz yapmanız gerek:) sunfixle adamlar dünyayı dolaıyorlar benim bursaendurodan var bir kaç tanıdğım blogları çatlayıp sunfix sürüp seyahate devam eden:) yeterki yapıştırmadan önce o bölgede yağ kir kalmasın bu tig kaynağınıda bizim tırın bloğu çatlamıştı bursada küçük sanayide kaynakçı cevatta 10 tlye kaynaktırmıştır hala daha kullanılıyor tık demedi :)

faruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tig kaynağı dediğiniz alüminyum kaynağımı acaba çünkü alüminyum kaynağı yapılacak demişlerdi.birde bu çıkma karteri tokatta bulamamda sivas veya samsunda bulabilirmiyim çünkü babam esnaf olduğu için oralara sıklıkla gidiyor bilenleriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.bir sorum daha var benim birde katalitik konvartör arıza ışığı yanıyor bunu nasıl tamamen söndürebiliriz teşekkürler.