Kaputtaki leke

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaputtaki leke

Öncelikle geçmiş olsun,resimden anladığım kadarıyla boyadaki vernik katmanı yanmış bununda tek çözümü malesef lokal boya tabi bu resimden anlaşılan birde pasta cila yaptırın belki başka birşey de olabilir.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kuş pisliği adındanda anlaşılacağı gibi oldukça pis bir durum. eğer pisledikten sonra hemen müdahale etmezseniz ve güneşin altında kuruyup sıcak altında uzun süre kalırsa içindeki asit boyayı yakarak işliyor ve böyle lekeler bırakıyor hele birde araç koyu bir renk ise bu daha kötü görünüyor. tavsiyem sonax tarzı bir yere götürmeniz onlarda çeşitli ürünler vardır belki faydalı olabilir.

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aklıma hiç böyle bir şey olacağı gelmemişti, ben şahsen kuş pisliğini bile farketmemiştim. Edirneden gelip aracı otoparka bırakmıstım 1 hafta yattı bugün yıkattıktan sonra farkettim. Bizi uğraştıracağa benziyor.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

moralini bozmak istemem ama şayet kuş pisliği ise oldukça sıkıntılı görünüyor.

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu boya yanığı ise(hala öyle olmamasını umut ediyorum), pasta, cila,vb. hiçbir uygulama işe yaramaz. Polisaj belki de zımpara hatta lokal boya bile uygulamak gerekebilir. Yanığın ne kadar derine indiği, ne kadar zarar verdiği, verniğin ve boyanın ne kalınlıkta olduğu vb. birçok detay gözönüne alınıp bir karar verilmek zorunda. Bunların hepsini değerlendirip karar vermek gerçek bir uzmanın işidir. Böyle uzmanlar da o isim yapmış yerlerde çalışmazlar. O isim yapmış yerler para tuzağıdır sadece.  Tavsiyem isim yapmış yerlere götürüp boşuna yüzlerce lira para vermemenizden yana. Maalesef isim yapmış yerler de dahil TR'de bu işin uzmanı yok denecek kadar az. Aksine, nerde işe yaramaz adam var hepsini bu tür yerlerde çalışırken görebilirsiniz. Ankara'da olsaydınız tavsiye edebileceğim bir arkadaş olurdu ama ben de İstanbul'da yaşamama rağmen, burada kim yapar bu işi maalesef bilmiyorum.

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fotoğraftaki leke kaç gündür var onu biliyormusunuz ? Dikkat ettiniz mi hiç ?

Reçine ise eğer kil,mazot, gazyağı ya da İPA(İzopropil Alkol) deneyin.Eğerki kuş pisliği ise işiniz var derim.

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaklaşık 4 gündür kadar aracın üzerinde sanırım, vaktim olmayışından gidip bir ustaya veya bir yere gösteremiyorum uykumu kaçıran bir problem olmaya başladı :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Stskeep link' Alıntı:
Yaklaşık 4 gündür kadar aracın üzerinde sanırım, vaktim olmayışından gidip bir ustaya veya bir yere gösteremiyorum uykumu kaçıran bir problem olmaya başladı :)
kuş pisliği yanığına benziyor benimde aracın tavanında var pastaya rağmen falan geçmiyor küçülüyor biraz sadece ama bir süre sonra hiç göze çarpmıyor alışkanlıktan tabi takıntı yapıcaksanız o zaman başka ama boyasız geçmez alışın derim. geçmiş olsun

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Boyada pek iyi bir fikir değil sanırım 1,5 aylık bir araç için :)
Başka çözümlerde türetemiyeceğimizden, alışmamız gerekicek bu şekilde gezmeye.
Başkaları farketmez ama, ben her binişimde çakıyor hemen gözüme :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Stskeep link' Alıntı:
Boyada pek iyi bir fikir değil sanırım 1,5 aylık bir araç için :)
Başka çözümlerde türetemiyeceğimizden, alışmamız gerekicek bu şekilde gezmeye.
Başkaları farketmez ama, ben her binişimde çakıyor hemen gözüme :D

Benim arabamda aldığımda da böyle bir leke mevcuttu, Oğuz pasta cila ile lekenin üstesinden gelmişti. Bakım konusunda bilgili biri bence çözüm üretebilir buna.