Kaputtaki leke

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, bugün aracımı yıkattıktan sonra kuruturken kaputta iki adet leke gördüm silmeme rağmen çıkmadılar pamukla sildim gene fayda etmedi.
Bu lekeler hakkında bilgisi olan varmıdır :)

[img=360x600]http://o1305.hizliresim.com/19/w/nkc01.png[/img]

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaputtaki leke

Elimi sürttüğümde düz bir  tabaka gibi yapışkan bir yapısı yok yani acayip bir şey. Bilmedende müdahele edip boyaya zarar vermek istemiyorum

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

köpüklü bir müdahale yaptınızmı? boyaya zarar vereceğini sanmam.

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet normal köpük ile müdahele ettik yıkamacı arkadaş ile beraber ama çıkmıyor, ovalıyorum ovalıyorum çıkmıyooor :)
Kuş pisliği sandım ama benzemiyor gibi :s 031blaa

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yıkamadan önce aynı bölgede kuş pisliği var mıydı ve birkaç gündür o bölgede miydı? Sanırım kuş pisliği güneşin de etkisiyle boyayı yakmış. Umarım haksız çıkarım. Kuş pisliği, güneşin de sıcaklığına bağlı olarak, bir ve ya iki gün içinde boyayı yakıp bu hale getirebilir. Tertemiz yıkayıp sildikten sonra, sanki yüzeyde değil de boyanın altındaymış gibi görünen böyle bir leke varsa boya yanığı olma ihtimali var. Bu yüzden siz siz olun arkadaşlar, kuş pisliğini farkettiğiniz anda, önce biraz suyla yumuşatıp vakit geçirmeden bastırmayarak silin. Su bulamazsanız da tükürün üzerine. Çünkü insan tükürüğü PH Nötr değere sahiptir, asla boyaya zarar vermez. Umarım bu resim hakkında yanılıyorumdur.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Koyu sari bir leke degil mi?buyuk ihtimalle kus pisligi boyaa zarar vermis ,soylendigi gibi asit icerigiden dolayi kaput uzerinde kalirsa boyaya zarar veriyor

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun...

Şayet kuş pisliği izi değilse (ama maalesef öyle görünüyor :() gazyağı deneyin, bir çok lekeyi sorunsuz çıkarır ve boyaya KESİNLİKLE zarar varmez, bilakis korur.

Stskeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

verdiğiniz bilgilerden dolayı hepinize teker teker teşekkürler arkadaşlar, peki kuş pisliğinin temizlenmesinin yolu nedir

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Stskeep link' Alıntı:
verdiğiniz bilgilerden dolayı hepinize teker teker teşekkürler arkadaşlar, peki kuş pisliğinin temizlenmesinin yolu nedir

Sonax ya da Ziebart gibi işinin ehli olan profesyonel yerlerde elden geçmesi lazım... Yalnız dikkat edin, isme aldanıp her Sonax'ı ya da Ziebart'ı iyidir zannetmeyin, mutlaka bir referans bulun (daha gitmiş ve memnun kalmış biri)...