OPEL GTC 1.6(model 2006)hakkında detaylı bilgi

hakanbrbr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba. Bir hafta önce sonunda astra gtc 1.6 aracımı(ilk arabamdır kendisi:)) ) aldım.uzunca araştırma yapmama rağmen ayrıntılı bilgilere ulaşamadım. Sizden bir kaç teknik konuda bilgi almak istiyorum.
Öncelikle aracımı güzelce bir elden geçirmek istiyorum. Bu nedenle bugün tekrar makineye bağlattım. Sport tuşu ile ilgili bir sorun çıktı. Usta bunun cim sorunundan kaynaklanabileceğini söyledi. bu konuda bilgisi olan varmıdır?

aracın sağ ön xenonu ömrünü tamamlamak üzere. sizce en uygun hangi marka ampül takmalım?

vites kolunun plastiğini ve körüğünü ayrıca direksiyonun üstündeki arma olan kısmı sıfırlamak istiyorum bunları nereden bulabilirim? (istanbul anadolu yakasında olursa süper olur)

astra gtc 1.6 2006 model olan aracımdan en yüksek verimi almam için yapmam gerekenler hakkında da bilgi alabilirsem cok sevinirim. ilk aracım olduğu için biraz sizden alacağım her bilgi ile yeni birşey öğreneceğim. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiö:bir::sulanma:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbosuz düz 1.6 anladığım kadarıyla, en yüksek verimi alabilmek için 3000 devir üstünde kalmanız gerek, keyif aracı olduğundan tüketimi hiçe sayarak söyledim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun.arızayı tam olarak belirlemeden deneme yanılma yapmayın.iyice öğrenip anlayın sonra söktürün yada yaptırın yani acele etmeyin zamanla tamir edilir. önemli olan az masraf ve az kurcalama ;)
arıza nedir kodu varmıdır?
ayrıca bakımlarını bi kontrol edin fatura kayıt vs. neler yapılmış neler yapılmalı? km kaçta?
internetten parça araştırın bir çok opel parça sitesi mevcut. yerel parçaçılarınızla karşılaştırın.
xenon ampülü orjinal xenon sa d2s. takım değiştirmekte fayda var.
çıkması iş görebilir ama riskli belki 5 yıl gider belki 1 gün bir hafta... elimde çıkma 2 takım var mesela ben satmaya çekiniyorum insanlara mahçup eder beni diye...çünkü ömrü bilinmeyen bir parça...

hakanbrbr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun.arızayı tam olarak belirlemeden deneme yanılma yapmayın.iyice öğrenip anlayın sonra söktürün yada yaptırın yani acele etmeyin zamanla tamir edilir. önemli olan az masraf ve az kurcalama ;)
arıza nedir kodu varmıdır?
ayrıca bakımlarını bi kontrol edin fatura kayıt vs. neler yapılmış neler yapılmalı? km kaçta?
internetten parça araştırın bir çok opel parça sitesi mevcut. yerel parçaçılarınızla karşılaştırın.
xenon ampülü orjinal xenon sa d2s. takım değiştirmekte fayda var.
çıkması iş görebilir ama riskli belki 5 yıl gider belki 1 gün bir hafta... elimde çıkma 2 takım var mesela ben satmaya çekiniyorum insanlara mahçup eder beni diye...çünkü ömrü bilinmeyen bir parça...

yarın tekrar gidip arza kodunu öğrenip yazacağım. dediğiniz doğru gidip orjinal siparişi verdim. onun dışında bulmakta zorlandığım parçalar var açıkcası. direksiyon airbag kapağını, vites kolu plastiğini ve körüğünü, el freni körüğünü, değiştirmek istiyorum. haftaya bir bostancu oto sanayiye gideceğim bakalım orda araştıracam umarım hepsini bulup aracın içini tamamen sıfırlarım.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:26 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:25 ----------

Turbosuz düz 1.6 anladığım kadarıyla, en yüksek verimi alabilmek için 3000 devir üstünde kalmanız gerek, keyif aracı olduğundan tüketimi hiçe sayarak söyledim.

evet turbosuz. tüketim de biraz önemli hani :)