Kaç km de ne kadar yağ yakması normal?

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar. Bi abimin efsane kasa toyota corollası var. Yağını tamamladık beraber 1100 km olmuştu. Dün ise yağını değiştirdik. Motordan 1,5 litre yağ çıktı. Motor 1.300 cc 3 litre yağ alıyormuş.1100 km de 1,5 litre yağ tüketmiş. Yağı tamamlayan usta tanıdık ustaya dedim ki opel alma yağ yakıyo diyodun opel yakmıyo bu kadar hani bu toyotalar yağ yakmazdı sanayiye gitmezdi dedim yok yok normal dedi geçiştirdi. Asıl sorum ise şu;
Aracınız kaç km de ne kadar yağ yakıyor/eksiltiyor?
Özellikle 2.0 vectra b 'si olan arkadaşların değerlerini merak ediyorum. Normali nedir bu işin?

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Küçük motorlu araçları sıkıştırırsanız yüksek devirli kullanırsanız illa yağ yakar.

Benim 1.2 Corsam vardı ne zaman sıkıştırsam yağ eksiltirdi. Kitapcığında 1000 KM'de 400ml yağ eksiltir yazıyodu.

Bazen 600 km'de 200ml eksiltiyordu bazen 1000 Km'de 300ml. Kafasına göre takılıyordu ;)

1.100 KM'de 1.5 litre çok fazla. Bi basınç testi yaptırmak lazım. %100 pistonlardan bir tanesinin basıncı düşük çıkacaktır. Bide kürbüratör kapağına ve yağ kapağına bakmak lazım yağ atıyormu diye

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Küçük motorlu araçları sıkıştırırsanız yüksek devirli kullanırsanız illa yağ yakar.

Benim 1.2 Corsam vardı ne zaman sıkıştırsam yağ eksiltirdi. Kitapcığında 1000 KM'de 400ml yağ eksiltir yazıyodu.

Bazen 600 km'de 200ml eksiltiyordu bazen 1000 Km'de 300ml. Kafasına göre takılıyordu ;)

1.100 KM'de 1.5 litre çok fazla. Bi basınç testi yaptırmak lazım. %100 pistonlardan bir tanesinin basıncı düşük çıkacaktır. Bide kürbüratör kapağına ve yağ kapağına bakmak lazım yağ atıyormu diye

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mesajınız için teşekkür ediyorum. Sağolun.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar. Bi abimin efsane kasa toyota corollası var. Yağını tamamladık beraber 1100 km olmuştu. Dün ise yağını değiştirdik. Motordan 1,5 litre yağ çıktı. Motor 1.300 cc 3 litre yağ alıyormuş.1100 km de 1,5 litre yağ tüketmiş. Yağı tamamlayan usta tanıdık ustaya dedim ki opel alma yağ yakıyo diyodun opel yakmıyo bu kadar hani bu toyotalar yağ yakmazdı sanayiye gitmezdi dedim yok yok normal dedi geçiştirdi. Asıl sorum ise şu;
Özellikle 2.0 vectra b 'si olan arkadaşların değerlerini merak ediyorum. Normali nedir bu işin?

Kisa mesafelerde kullanimda yag yakmaya sebep olur.Corsa d aracımin kitapçığında 1000 km 0.600 lt yağ yakması normaldir diyor. Aracım 9000 km yaptı 0.500 anca yakmistir. Sizin durum normal değil.

HcN2243

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1100 kmde 1.5 litre yağ eksiltme demek 3200 kmde aracin motorunda yağ kalmaz hiç normal deil arabada yağ kaçağı yoksa ciddi şekilde yağ yakiyo sağlam bi ustaya baktirin.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dakyapin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 2000 motor aracım 10.000 km'de 700 gr felan eksiltiyor buda opel araçları için çok normal.