help_nereden_baslayayim

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
opelim.net e yeni üye oldum.
bende opel corsa 1,2 essentia modeli var.
corsamı biraz modifiye etmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum. araçta çelik jant yok ve lastikler 155/80 R13 . çelik jant alıp bu lastikleri de büyütmek istiyorum ama acaba motor çekişten düşer mi diye de bir endişem var. mesela 1,2 motor 14" lastikleri kaldırır mı?
bir de güzel dursun diye ince cidarlı lastik takmayı düşünüyorum
bu sorularıma yanıt arıyorum..

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
13 jant tan 14 janta geçmeniz performansını hissettirecek şekilde düşürmez ne de olsa spor paket çıkıslı 1.2 enjoylarda 15 jant var..İyi bir açık hava filtresi kit olması bence şart verim arıyorsanız..Performans son susturucu,İridiyum bujiler ve kabloları,iptal edebilirseniz kat iptali yada içini boşaltın.Bunlar bence iyi sonuc verir..

coyote

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
opelim.net e yeni üye oldum.
bende opel corsa 1,2 essentia modeli var.
corsamı biraz modifiye etmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum. araçta çelik jant yok ve lastikler 155/80 R13 . çelik jant alıp bu lastikleri de büyütmek istiyorum ama acaba motor çekişten düşer mi diye de bir endişem var. mesela 1,2 motor 14" lastikleri kaldırır mı?
bir de güzel dursun diye ince cidarlı lastik takmayı düşünüyorum
bu sorularıma yanıt arıyorum..
16" bile takabilrsin ama çok hafif olmak kaydıyla...

badboy27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı 2004 model arabama ben de bi şeyler yapmak istiyordum ve jantlardan başlamam gerektiğini düşündüm. Ben 16 ya kadar çıkarmayı düşünüyorum. Ancak hafif olması şartıyla yoksa 14- 15 inçte çelik jant bile rahatlıkla takılabilir performansı değiştirmez. Yani benim bildiğim böyle ustalar daha ayrıntılı anlatacaktır sana.
Bence de önce janttan başla yay ve farlar ile devam et....Güzel sonuçlar ortaya çıkıyor.

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınız için teşekkürler
aracım 2005 model.
bazı şeyleri anlayamadım
İyi bir açık hava filtresinin kit olması ne demek
"İridiyum bujiler ve kabloları,iptal edebilirseniz kat iptali yada içini boşaltın" bu cümleyi anlamadım
bir de 15" jant olursa hafif olması gerektiğini söylüyorsunuz. hafif dediğiniz jantlardan marka model veya ağırlık olarak örnek verebilirmisiniz

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cms gibi

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ben 80hp lik corsama 17 takacamdım sonra 15 e karar verdik yani her şeyin senin elinde ve zevkine bağlı açık hava filitresi değilde kapalı kutu içi performans filitre işi ne yarar