hararetttt

hakan5408

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bugun arabamla çarşıya gittim geldim tam kapının önüne geldim arabanın önden duman çıkmaya başladı hemen arabayı stop ettim kaputu açtım ondan sonra su koydugumuz yeri açtım cos diye ses çıktı ve su fıskırdı arabanın yanından kaçtım yanmıyayım diye hararet 90 daydı su doldurdum tekrar bide fan kaçta açıyo 1,6 vectra da benim bildigim 90 açması lazım bir de motora birşey olurmu conta filan yakar mı böyle durumda

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90derecede duman varsa baska bir yerde sorun vardır. bunun adı hararet yapmak demek değildir.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçm,ş olsun. Hararetin 90 da olduğuna emin misiniz anlattığınız kadarı ile gösterge kırmızya geldiinde bu şekilde olması lazım. Duman aracınızın nersinden çıktı tam olarak. radyatör tarafındansa hararet yapmışsınız demektir. keşke aracı hemen kapatmasaydınız. radyaötür soğutup -dışardan su ile- bir müddet çalıştırıp kapatsaydınız. Umaraım bier şey yoktur aracınızda geçmiş olsun.

hakan5408

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararett

su koydugum yerden çıkıyordu duman birde hararet göstergesi 90 daydı hiç yukarı geçmedi 92 93 oldugu zaman fan çalısmaya başlıyor...

VeNoM_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90 derecede de zaten hazneyi açarsan fışkırır. yağ yanmış duman çıkmış olmasın?

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun kardeşim.Su 100 derecede kaynadağı için bence sen arabaya hararet yaptırmışsın.Çünkü kaynamayan bir su o şekilde fışkırmaz.

hakan5408

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim merak ettigim arabaya bir şey olmusmudur conta motora bir şey olmuşmudur sizce

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90 da olduğundan eminsen hiç bişi olmamıştır. So haznesini kapağı gevşekse veya herhangi bir nedenle yerinden oyanmışsa bunu yapabilir. Aracın hararet yapması için Radyatörden o su buharuının çıkması gerekli. OLaydan sonra motoru çalıştırdın mı. rolantide çalıştırıp dfanının açıp açmadığjna bir bask. öncelikle suyunu ilave et. ancak een iyisi bir sutaya göstermek bence. tekrar geçmiş olsun.

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun.

Astra F lerde fan 100 de açar ama vectra yı bilemiyorum. Arabayı hareket ettirmeden 10 dakika çalıştırın ve bekleyin bakalım hararet kaç derece olacak? Eğer 10 dakika olmadan ibre 100 ü geçer ve kırmızıya geçerse ya radyatör delinmiştir yada hortumlarda kaçak vardır. Ama eğer 90 derece de aynı sorunu yaparsa, bu hararet değildir. %100 diyemem ama %90 ısı müşürü arızasıdır. Isı müşürünü kontrol ettirin derim.

Keyifli forumlar dilerim.

hakan5408

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
90 dan yukarı hiç çıkmadı su haznesinin kapagı gevşekti heralde çünkü bir çevirişte açtım yoksa birkaç kez çevirmem gerekiyor. arabayı çalıstırdım su eksikti koydum rolantide çalıstı 92 93 olunca fan otomatik açılıyor. ustaya gösterdim birşey olmaz dedi ama ben genede konuyu açayım dedim sizin bildiklerinizde önemli benim için