Radyatör Suyu, Yağ,Kaçak

hdurukanc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;

Aracım Opel Corsa B 1.4 swing 1998

Bugün 5 günlük aradan sonra ilk kez aracımı çalıştırdım, ardından yaklaşık 15 dk'lı kbir sürüş yaptım, gayet normal sorunsuz bir sürüğ oldu, arabanın sesinde veya çekicinde herhangi bir problem farketmedim.Ardından eve geldim ve aracı park ettim 5 dk geçmeden birisi haber verdi aracın altında birşey akıyor şeklinde gittim hemen baktım aracımın en ön kısımda altından su damlıyor koç yavaş olmayan bir şekilde ve bir su kaçağı sesi geliyor bir hortumun kaçırma sesi gibi birşey radyatörün oldugu bölümden geldiğini düşündüm.Sorun su olunca hemen araca su ilave ettiğim bölümün kapağını açtım oda normal bir şekilde kaynar halde yükseler taştı bir süre bu işleme devam ettim her yaptığımda kaçak sesi azaldı ve fazla geçmeden ses kesildi iyi kontrol ettiğimde damlayan suyu azaldığını fakettim bir süre bekledikten sonra iyice azaldı neredeyse gelmez oldu bende eve çıktım en son durumda su seviyesi normaldi ne çok fazla ne çok az ve suda gayet normal renk ve yogunluktaydı.

Aradan 2,3 saat geçti geçmedi tekrar çıktım baktım aynı bölgede lekeler olışmuş elimde kontrol ettim bu kez daha çok yağa benzeyen birşeydi sanki yağ su karışımı gibi tam olarak yağ değil ama su da diyemem aynı bölgeleri kontrol ettiğimde aynı sıvı biraz yayılmış bir şekilde karterden ön bölüme doğru mevcutdu,çok büyük bir alan değil. Motor yağını kontrol ettim eksik yoktu neredeyse tamdı.

15 dklık kullanımda gözüm hiç hareret göstergesine gitmedi ancak hararet yapsaydı farkederdim diye düşünüyorum ki 15 dk da hararet biraz beklenmedik birşey. yaklaşık 1 hafta önce araca check up yaptırdığımda aracın şanzuman yağı,karter contası,dren hidroligi,şanzuman karter contası,motor yağı ve sıvı contanın değişmesi gerektiğini söylediler aracın filtre motoro yağı sazuman yağı ve diğer filtreleri yaklaşı 1000 km önce yapıldı. Motor yagı ve sanzuman yagının conta değişecegi icin değişmesi gerektigini belirttiler.

Şuanda araç dışarıda bekliyor yarın bir ustaya göstermeyi düşünüyorum.Herhangi bir tecrübeniz veya düşünceniz varsa yardımlarınız bekliyorum.

TEŞEKKÜRLER

abulut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Sorun su olunca hemen araca su ilave ettiğim bölümün kapağını açtım oda normal bir şekilde kaynar halde yükseler taştı " eğer su kaynar bir şekilde ise aracınız zaten hararet yapmıştır.
Anlattıklarınız bana biraz eksik geldi.En azından fotoğraf falan çekseniz iyi olur düşüncesindeyim.
Geçmiş olsun diyelim.

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
"Sorun su olunca hemen araca su ilave ettiğim bölümün kapağını açtım oda normal bir şekilde kaynar halde yükseler taştı " eğer su kaynar bir şekilde ise aracınız zaten hararet yapmıştır.
Anlattıklarınız bana biraz eksik geldi.En azından fotoğraf falan çekseniz iyi olur düşüncesindeyim.
Geçmiş olsun diyelim.

Aynen, ben de sıcak aracın su kapağını açtığım için conta değiştirdim. Araç hararet yapmamış ama biz suyu açınca o harareti yaptırmışız. İyi bir ustaya göstermekte fayda var. Aracın yağına su yada suyuna yağ karışıyor mu ona da bakmak lazım. Geçmiş olsun.