hararet ile ilgili soru

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla nadir abi benim vectra cdx de yazları 100 derecelere geliyordu normal dediler,bizde normal normal bindik sonra devamlı buji çatlatma olayı felan cıktı,ardından da motor yapılınca,radyatör orjiinaline çevirilince hiç 90 ı geçmedi.Daha sonra tecrübe ile aldığım opelin radayrörü orjinal değilse hemen değiştim.Benim gördüğüm her araç 90 hararet ama bi opel 100,kulağa hiç normal gelmiyor saygılar :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam , opel combo 1,3 cdti 2010 model aracım var.2 hafta önce den başalayan motor sıcakken aracın çok geç çalışma sorunu ile karşılaştım.Özel servise gittim ve hararet müşürü değişti.İki gün kadar sorun yoktu ama dün tekrar aracı yoldan gelip stop ettikten sonra 4-5 dakika marşa bastıktan sonra zorla çalıştıra bilidim.Bu konu hakkında yardımcı olursanız memnun olurum.
İAT debimetre soketi çek dene, sıcak motor zor çalışması temperatur sensorundan sonra akla debimetre gelir,aklında bulunsun

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıl 2007 de herkes 100 derece harareti kabullenmiş,normal denmiş ne güzel :D Sonrada opel yağ eksiltir normaldir,opel 150binde conta yer kapak yer,yer de yer :D

astra f orjinalinde 102 derecede termostad açar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
valla nadir abi benim vectra cdx de yazları 100 derecelere geliyordu normal dediler,bizde normal normal bindik sonra devamlı buji çatlatma olayı felan cıktı,ardından da motor yapılınca,radyatör orjiinaline çevirilince hiç 90 ı geçmedi.Daha sonra tecrübe ile aldığım opelin radayrörü orjinal değilse hemen değiştim.Benim gördüğüm her araç 90 hararet ama bi opel 100,kulağa hiç normal gelmiyor saygılar :)

Doğrudur kardeşim ama artık tınlamıyorum istediği yerde açsın istediği yerde açmasın diye hareket ediyorum en fazla motoru kuçağıma alırım almadığım şey değil :D

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki nadir abi hayırlısı olsun umarım tez zamanda masraf çıkarmadan kurtulursun :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
peki nadir abi hayırlısı olsun umarım tez zamanda masraf çıkarmadan kurtulursun :)

Eyvallah kardeşim ama bu araç konusu gerçekten biraz da sanırım şans işi benim aracımla aynı olan bir başka arkadaşın aracı var sayısız kaza yaptı o kadar hor kullanır ne yağına bakar ne lastiğine ama yine de bana mısın demez. Sanırım araç bakımı konusunda ben fazla titiz olduğumdan ufak tefek şeyler bile benim için büyük bir sorun gibi görünmekte.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah kardeşim ama bu araç konusu gerçekten biraz da sanırım şans işi benim aracımla aynı olan bir başka arkadaşın aracı var sayısız kaza yaptı o kadar hor kullanır ne yağına bakar ne lastiğine ama yine de bana mısın demez. Sanırım araç bakımı konusunda ben fazla titiz olduğumdan ufak tefek şeyler bile benim için büyük bir sorun gibi görünmekte.

doğru diyosun nadir abi biraz öyle oluyor,titz davrandıkça bişey çıkartıyor,birde araç önceden çok uğraşılmış kurcalanmışsa ne kadar yaparsan yap çıkartıyor.cdx vardı bende,her sanayiden çıktığımda boynuzun orda daha ne sorun çıkartabilirki derdim gene yolum sanayi olurdu,ne yaptıysam iflah olmadı namussuz cdx :(

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel tam 101 derecede açar normaldir ve sıcak motor iyidir..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta normal zamanlarda 93-94 gibi açıyor 86 ya doğru kapatıyor,ara ara yolbilgisayarını sıcaklığa ayarlayıp bakıyorum özellikle gazlayacağım zaman ama gazladığımda dahi 98 üstünü hiç görmedim.

red line34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 corsa 1.7dti sorun hararet hep sıfır motor hiç ısınmıyor termostatı değiştik durum hala aynı sizce neden olabilir