Zafira ile ilgili yardımcı olurmusunuz.

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8 sene corsa kullandıktan sonra geniş aile olunca Zafiraya geçmek nasip oldu.2007 1.6 twinport enjoy 84 bin km olarak almak nasip oldu.
Gelecek ay servise bakıma sokacam.Ama kafama takılan bir kaç şey sormak istedim.
Benden önceki kullanıcı orta yaşlarda bir beymiş.Ben ikinci sahibiyim.
Aracın tamponlarında lokal çizikleri var.Ben arabaya kolçak takdırmak istiyorum.Ama bunun fiyatı ve servisten orjinalını bulabiliyormuyum bilgim yok.Çıkma bulabilirmiyim?
Ayrıca hız sabitleyici takmak istedim.ARabanın motor modelinden dolayı hız sabitleyici takılamıyormuş.Gerçekten bu böylemi?
Birde corsaya alıştığımdan zafirayı kullanırken hızımı aldığımda 4-5 viteslerde gazdan ayağımı çekince wuwww wuww diye tarif edeceğim bir ses geliyor.Vites boşdayken veya boş vitesde motora gaz verince ses gelmiyor.Nedenini çözemedim.Acaba viteslemi yoksa egsoz katalizatörlemi alakalı bilemiyorum.
Fikirleriniz için yardımlarınızı rica edicektim.
Özellikle son anlattığımla ilgili zafiracılardan yorum bekliyorum.Mutlaka başınıza gelmiştir diye düşünüyorum.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hız sabitleyici z16xep motora takılıyor sallamasınlar...

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah.Hız sabitleyici takılıyorsa süper.Başka bir opel servise soracam.
Fiyat için ilk konuştuğum yer 350-400 gibi bir fiyattan bahsettiler.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kolçakları gördüm.Ama bunlar orjinal değil.Resimlere baktığımda arabayla gelen kolçak koltuğa yandan takılan tarzda birşey.Benim aradığım aslında yandan takılan kolçak.Yan sanayide yapanlar var.Ama orjinalı bulursam daha güzel olur.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:57 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:05 ----------

armster marka kolçakları nereder istanbulda bulabilirim.

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2006 model zafira B, cosmo, 1,6 var. Aldıktan sonra Şükrü Sanioğlu'ndan aşağıdaki hız sabitleyici kol ve müşürü aldım:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...icin-orjinal-hiz-sabitleyici-104496545/detay/

Aracın bakım zamanı geldiğinden gittiğim özel serviste bu kolu da taktırıp tech2 ile ayarlattım. Diğer işlerin yanında yaptırdığımdan hız sabitleyici montajı için ayrıca para almadı. Şükrü Beyle iletişime geçin eğer hala varsa alıp taktırabilirsiniz. Olmayan herkese taktırmalarını tavsiye ederim. 400 km'lik yolun nerdeyse yarısını gaza dokunmadan gitmişliğim var.

Kolçak konusundan ben de muzdaribim. Bir iki ürün aldım ama araca uymadı. Orjinalde belirttiğiniz gibi koltuğa yandan takılıyor. Herhalde Almanya'da bulunabilir.

Motorla ilgili bilgim yok maalesef.

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Yusuf bey,
Haftasonu kolçak ve hız sabitleyici ile ilgili 1-2 yere gidip fiyat soracam ve servise gidip fiyat soracam.
Şükrü bey'de aklımda olucak.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha öncede belirttiğim gibi aracın orj. kolçağı sürücü koltuğuna bağlı yani orj. takmanızın tek yolu kolçaklı ön sürücü koltuğu almak. Ayrıca yazdığımı okumamışsınız orj. kalitede diyerek amster'i önerdim.

37864.jpg

Son düzenleme:

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim.Bende servise sormuştum.Takılabilir demişti.Ama orjinal pahalı yan sanayi tarzında döşemecilere bakın dediler.Bende başka servise soracaktım.
Yalnız koltuğun kolçak gelen kısmına baktığımda kumaşın altında kolçağın gireceği bir boşluk yapmışlar.Sanki sadece kolçak alarak halledilebiliyor gibi gelmişti.