güneş marka subap takımı nasıldır?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar güneş marka subap takıldı ancak orjinaller boşuna değişmiş çünkü arızam devam ediyor...
Buyur burdan yak işte. Şimdi senin masraflarını kim karşılayacak. Yazık günah değilmi yapılan masrafa. Şimdi o bitirim usta yaptığın masrafı karşılayacakmı?

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi orjinal sübaplarını geri iste ayrıca araca carbon clean yaptır düzelir sorunun.

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buyur burdan yak işte. Şimdi senin masraflarını kim karşılayacak. Yazık günah değilmi yapılan masrafa. Şimdi o bitirim usta yaptığın masrafı karşılayacakmı?

yaklaşık 1000 ytl masraf boşu boşuna şimdi beyinden olabilir deniyor, kafayı yemek üzereyim. yetkili servsi de kurum demişti o da olmazsa beyine kadar yolu var demişti ben ne yapayım şimdi bilemiyorum...
ayrıca bir arkadaş carbon clean demiş ne carbonu motoru açtırdık bundan iyi carbon clean mi var. 1000 ytl ye carbon clean :kop:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 1000 ytl masraf boşu boşuna şimdi beyinden olabilir deniyor, kafayı yemek üzereyim. yetkili servsi de kurum demişti o da olmazsa beyine kadar yolu var demişti ben ne yapayım şimdi bilemiyorum...
ayrıca bir arkadaş carbon clean demiş ne carbonu motoru açtırdık bundan iyi carbon clean mi var. 1000 ytl ye carbon clean :kop:
Bana da aynı numarayı çekmeye kalkmışlardı. Beyin denen meret 1500 YTL den başlıyormuş. Senin arabadan olan bir arkadaşla ustana git. Arkadaşının arabasındaki beyni kendi aracına monte ettirip denet. En azından bir fikir sahibi olursunuz.

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana da aynı numarayı çekmeye kalkmışlardı. Beyin denen meret 1500 YTL den başlıyormuş. Senin arabadan olan bir arkadaşla ustana git. Arkadaşının arabasındaki beyni kendi aracına monte ettirip denet. En azından bir fikir sahibi olursunuz.

Yorumların için sağol savaş abi. Ayrıca Ustam 250 ustalık ücreti alacaktı olmayınca şok oldu ben para almam dedi ancak biraz sıkıştırdım sende uğraştın o kadar falan dedim 150 ver ozaman dedi.Yani adam o kadar paragöz biri değil ayrıca eskişehirdeki en iyi ustalardan biri diye biliyorum. Arıza ışığı yanınca gel ankaraya gidelim baktıralım dedi...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunu yaşadık kötü benzinden dolayı araca carbon clean yapıldı arac titreyerek stop ediyordu sonra 2 kere depo katkısı kullandık ve uzun yol yaptık 400 km kadar sonra yüksek devirlerde sonra düzeldi... şimdi tık demiyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yorumların için sağol savaş abi. Ayrıca Ustam 250 ustalık ücreti alacaktı olmayınca şok oldu ben para almam dedi ancak biraz sıkıştırdım sende uğraştın o kadar falan dedim 150 ver ozaman dedi.Yani adam o kadar paragöz biri değil ayrıca eskişehirdeki en iyi ustalardan biri diye biliyorum. Arıza ışığı yanınca gel ankaraya gidelim baktıralım dedi...
Olabilir. Ustan çok iyi niyetli olabilir. Benim babam motor teknisyeni idi. Ama erken veda etti. Bizim pratik bilgilerimiz daha çok eski nesil klasik motorlu araçlarla ilgili. Yeni nesil araçlar elektronik ağırlıklı oldukları için çoğu zaman konuya fransız kalıyoruz. Öğrenmenin yaşı olmadığı gibi bilginin de sınırı yok. Pratik basit uygulamalar varken sondan başa gidilmesi yanlış. Senin başına bu olay ilk kez gelmiş olabilir bu normal. Tamirhanelere bu arıza ile ilgili birçok araç başvurabilir. Burada tecrübelerin önemi ortaya çıkar. Uzun yıllarımız sanayilerde geçti. Hatalı onarımları mutlaka yapan ustaya bildiririm. Amaç dalaşmak değil, en azından yapılanın yanlış olduğunu bilmesi için. Yoksa başka bir araca daha evvel yapmıştım olmuştu diye aynı hatalı işlemi tekrar yapabilir. Aşırı yakıtla ve silkeleme ile ilgili işlemlerin en başında ayarsız, hatalı veya kullanım süresi bitmiş bujiler gelir. Bunlara bakıldımı? Tıkalı hava filitresi, benzin pompası, ayarsız ve tıkalı enjektörler, araç karbüratörlü ise karbüratör bakımı yapıldı mı, memelerin ve kapış iğnesi orjinal değerlerin de mi? Egzos emisyon değerleri (egzos sistemi) bunlar gözden geçirildi mi?

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mide bulandırıcı bir sorun :( Bana ateşleme veya tesisatla ilgili gibi geliyor

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyni güncellemeyi fln deneyin bi abi serviste güncelleniomus ßendede böyle bi sorun var ne yapcam sasırdım ya :(