güneş marka subap takımı nasıldır?

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracım kurum nedeniyle silindir kapakları açıldı ve subapların değişmesi gerekti, ancak orjinaller çok pahalı olduğu için (yaklaşık 6 misli) güneş marka sibop takımı aldım. (tavsiyeler üzerine) sizin de yorumlarınızı almak istedim. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kulak dolgunluğum var gittiğim tüm ustalar motor rektefiye ederken güneş subaplaını kullanıyo. hatta konyanın girişinde bi eklam tabelası var taş ocaklarının orda. ordan aklımda kalmış. başka subapcı bilmiyorum.

Adem KOÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyatı neymiş takımının
orj:
güneş:
yazarsan yardımcı olalım.
bu arada tam olarak motor tipini yazarsan iyi olur.

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keno Merhaba
Uzun sureden beri kapaklar uzerinde oynamadigimiz yer kalmadi denemedigimiz supap veya parcasi kalmadi .
Supaplarinin neden degisecegini lutfen yazarmisin ?

Bunlar Abi tavsiyesi :
Supaplarin kesin degisecek ise Onlari sokulur sokulmez geri almani tavsiye ediyorum .
Gunes marka supap KULLANMA Mutlaka birgun tirnaklarindan atacaktir. Sana daha beter bir para yukumlulugu ile geri gelecektir :(
Bulundugun sehirdeki cikma parca satan yerlere gitmeni tavsiye ediyorum BOZULMAMIS BIR KAPAKTAN GENE ORJINAL SUPAPLARINI KULLANARAK isini gorebilirsin .
Herzaman gunesten 10 milyon kat saglam olacaktir.
Gerekirse kapaginla birlikte sana yakin olan ANKARAYA gel gidecegin adresi sana verelim kendin ara ve bulup al .
Hatta kapaginida birlikte getirip onlari burada cuzzi fiyatlara taktirabilirsin .
BENDEN TAVSIYE .
SUPAPLARINI MUTLAKA AL MUTLAKA ONLAR MUTLAKA KULLANILIR . HEPSININ BOZULMASI MUMKUN DEGILLLLLLLLLLLLL!!!
SAGLAM CIKMA VE ORJINAL SUPAPLARI kullanarak hersey daha saglikli olacak .
Her sekilde yardimlarimizi ankara olarak esirgememeye gayret ederiz.
Bende zaten senin HEMSEHRINIM :))))
Bu arada gelirken mutlaka supaplarindan birer ornek al ne olur ne olmaz.
Dikkat et cevabi bastan sen vermissin .
ORJINAL SUPAPLAR PAHALIIIIIIIIIIIIIIIIII
SENDEN 5 DIGERINDEN 3 DERKEN ORJINAL KAPAK SUPAPLARI ZATEN TAMAMLANMIS OLUYOR :)
PARCANI VERMEEEEEE!!!!!

Adem KOÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki usta SUPAR supap denediniz mi onasıl deneyimlerinizi anlatırmısınız.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
keno Merhaba
Uzun sureden beri kapaklar uzerinde oynamadigimiz yer kalmadi denemedigimiz supap veya parcasi kalmadi .
Supaplarinin neden degisecegini lutfen yazarmisin ?

Bunlar Abi tavsiyesi :
Supaplarin kesin degisecek ise Onlari sokulur sokulmez geri almani tavsiye ediyorum .
Gunes marka supap KULLANMA Mutlaka birgun tirnaklarindan atacaktir. Sana daha beter bir para yukumlulugu ile geri gelecektir :(
Bulundugun sehirdeki cikma parca satan yerlere gitmeni tavsiye ediyorum BOZULMAMIS BIR KAPAKTAN GENE ORJINAL SUPAPLARINI KULLANARAK isini gorebilirsin .
Herzaman gunesten 10 milyon kat saglam olacaktir.
Gerekirse kapaginla birlikte sana yakin olan ANKARAYA gel gidecegin adresi sana verelim kendin ara ve bulup al .
Hatta kapaginida birlikte getirip onlari burada cuzzi fiyatlara taktirabilirsin .
BENDEN TAVSIYE .
SUPAPLARINI MUTLAKA AL MUTLAKA ONLAR MUTLAKA KULLANILIR . HEPSININ BOZULMASI MUMKUN DEGILLLLLLLLLLLLL!!!
SAGLAM CIKMA VE ORJINAL SUPAPLARI kullanarak hersey daha saglikli olacak .
Her sekilde yardimlarimizi ankara olarak esirgememeye gayret ederiz.
Bende zaten senin HEMSEHRINIM :))))
Bu arada gelirken mutlaka supaplarindan birer ornek al ne olur ne olmaz.
Dikkat et cevabi bastan sen vermissin .
ORJINAL SUPAPLAR PAHALIIIIIIIIIIIIIIIIII
SENDEN 5 DIGERINDEN 3 DERKEN ORJINAL KAPAK SUPAPLARI ZATEN TAMAMLANMIS OLUYOR :)
PARCANI VERMEEEEEE!!!!!
:good: :good: :good: 30 yılı sanayilerde geçmiş biri olarak sonuna kadar katılıyorum. Lütfen dürüst esnaf arkadaşlar üzerine alınmasın. Fikirlerim kendini bilmez, para canlısı, müşteriyi salak, kendilerini uyanık sananlar için geçerli.

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki usta SUPAR supap denediniz mi onasıl deneyimlerinizi anlatırmısınız.

Adem Bey,
Ben riski goze alamiyorum.
Siz Konyadasiniz Neyin ne oldugunu cok cok daha iyi bilirsiniz eminim .
Bugun isteyeyim Konyadan her turlu pistonu dahil yaptirtabilirim .
Ama maalesef aynisi olmuyor.
Biliyormusunuz Kullandiginiz Opel harikasinin silindir kapaginda bulunan GM supaplar ozellikle egzaust Sodyum karisimli.
Emme valfinden hep farkli. Ozellikle C20LET C20XE...
Gunumuzde sanayiide herzaman tanik oldugumuz bir durum var:
KAYNAKCI :)
Mevlut usta ,Ahmet usta vs vs . Hepsi cokkkkk guzel kaynak yapiyor. Bircok isimizi kolaylikla halledebiliyoruz . Mutluyuz .
Fakat farzedin kaynak yapilacak bir kapaga veya kapak bazindaki bir malzemeye :) UZUN UZUN gri gumus renginde cubuklar vardir nedense hep sekilsizdir .Ama okadarda guzel kaynarki kapaga inanamazsiniz. Ozellikle Dogan sahin vs vs :)
Hepsi ne biliyormusunuz bu tarz bu tipte kaynak yapilacagi zaman kullanilan malzeme?
Atilmis Motor kapagi,kirilmis piston vs vs vs Hepsini eritip bu hale getiriyorlar .Akillica degilmi bire bir aynii :)
Gelelim Bizim opeleeeeeeeeeeee .
Eritipte diger malzemeye kattiginizda kaynamiyor .Su ile Yag misali .
Okadar kaliteli bir malzeme kullaniyorlar ki (Heleki ESKI opeller)

Elinizde bulunan malzemenin birebir ayni metal dayanikliliginda birebir sertliginde Yapilip kullanima hazir hale geldigindeki bedelini siz dusunun .

Fiyat mutlaka artacaktir. Belirli normlara gore yapiliyor.
Ben ozellikle bu konuda Taaviz vermiyorum.
Riski goze almak istiyorsaniz Buyrun takin.
Heleki modifiyeyi seven bir guruba hitab ederken . Standardi 6000 kusrlerde kesen bir arabaya. Heycanli bir arkadas biniyorda Bide ustune Map atip REV limiti 7600 lere cikarttirip birde Cutoff a oturtturuyorsa.....
Takdir sizin .
Onemli malzemeler hep orjinal orjinal orjinallllllll.

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar aracımda uzun zamandan beri düşük devirde tekleme sorunu vardı bu nedenle açıldı silindir kapakları...Bu sorunu daha önce forumda sormuştum ustalar da silindir kapakları açılacak demişti. linki buraya koyuyorum sorunum orada yazıyor. güneş marka subapları da 150 ye getittirdim. aracımın motor kodu Z16XEP diye başlıyor.ayrıca bulunduğum şehirde çıkma satan bir yer bilmiyorum. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım...

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=24283&highlight=teklem

Son düzenleme: