Güncel değişiklikler :)

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biliyorsunuz geçen ay aracım bağlanmıştı,egzoz ve cam filmleri yüzünden de bir hayli uğraşmıştım :) Egzozu söktükten sonra cidden keyif alamaz oldum araçtan,o kadar alışmışım ki,sessizlikten deviri bile kestiremez olmuştum,vitesleri 6000 6000 atmaya başladım :D Taksam,hem ev halkı cok tepki gösterecekti,hem de tekrar bir çevirmede vs. başıma bela alacaktım...

Ne yapacağım diye düşünürken,internette bir video gördüm...Varex diye bir marka,Subaru STi'a takmışlar..Adam elindeki uzaktan kumanda ile egzozun içindeki küçük bir kapağı açıp kapatıyor,gürleyen araç bir anda kuzu gibi sessizleşiyordu...Vay anasını falan derken,ertesi sabah telefon geldi garajdaki ustamdan..."Tam sana göre birşey buldum" dedi,JDM Works'e bir gittim ki,kutu kutu Varex :D Nasıl sevindim bilemezsiniz...

Hemen GReddy'yi satışa çıkardım,İzmit'ten Cihan kardeşim alıp Civic Si'a taktı,bende doğruca gidip Varex'i aldım. Biraz şüphem vardı tabiki,acaba kapalı konumda ses olacak mı,olursa ne kadar olacak vs...

Egzoz gerçekten çok kaliteli.Avusturalya'dan ithal ediliyor.Malzeme vs. gerçekten iyi.

Ses muazzam..Subaru WRX gibi oldu araç :) Kapalı konumda çok az ses var,ancak sanmıyorum ki polise problem olsun.Stock dB verileri 75dB rölanti , 83 dB de yolda veriyor..Fikir olması açısından atıyorum, rölantide 79dB , yolda 88 dB gibi.. Yani çok çok az bir fark var. Kapattığımda kabin içinde ses yok denecek kadar az...Başım şiştiğinde kapatıp huzura eriyorum :)
Eski patlama sesleri çok daha arttı :)

Bunla beraber,bir de hava filtresi yapayım dedim...Stock hava filtresi yerine AEM Dyrflow 76mm ve aliminyum boru yaptık..Boruyu Cool-it Thermo ile kaplayıp,sıcak hava emmesini engelleme amacıyla bir de box yapalım dedik.

Sizinle bu güzel ürünü ve heyecanımı paylaşmak istedim.Detaylı bilgi için:
http://www.xforce.com.au/

Resimler ;)
22dueb.jpg

2rwlqp4.jpg

212cwon.jpg

2yzkccj.jpg

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
kardeşim hayırlı olsun öncelıkle gule gule kullan eksoz olayı guzel kumandalı fıyat nasıl ıyımı kafama yattıyor :D

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güle güle kullan kazasız belasız.bi sorum olacak.yaptırdığınız yalıtım soğuk hava çekme konusunda gerçekten işe yaradı mı...

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ulen emre sen rahat durmıcan maşallah seni gören elinden kalemini düşürmeyen bi genç dicek. ama nerdeee yakında senide savcılık içeriye alıcak :) egzozun orda bomba var diye
hayırlı olsun kardeşim...

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim arkadaşlar :)

güle güle kullan kazasız belasız.bi sorum olacak.yaptırdığınız yalıtım soğuk hava çekme konusunda gerçekten işe yaradı mı...

Yaptığımız yalıtımdan önce boruya el değmezken,şu an çok fazla ısınmadığını gördük.Ürünün kutusunda %70'e kadar ısı yalıtımı diyor,yani işe yaradığını düşünüyorum.Henüz hava filtresi tamamen bitmiş değil,görünüş olarak da çok fazla hoşuma gitmiyor.Boru biraz yukarda kaldı motor bloğuna göre.Belki tekrar bi boru yaptırabilirim.Ayrıca box'un oldugu yere hava verilmesi için boru yapılacak aşağıdan..Bunlardan sonra tam olarak performansı söyleyebilirim. Hep gittiğim ustama göre araç egzoz + cai ile en az 2 boy fark etti diyor,ancak hissiyat ile birşey ölçülmez tabiki.Bir dyno yapmak lazım.

Son düzenleme:

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motor için gerçekten iyi değerler bunlar fakat anlamadığım şey şu bu araçların parçaları nerden bulunuyor

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motor için gerçekten iyi değerler bunlar fakat anlamadığım şey şu bu araçların parçaları nerden bulunuyor

:)

Vmax,dbilas,EDS bunların hepsi Almanya'da mevcut.Motor için aklına gelen herşey var neredeyse.İngiltere'de Regal , Courtnenay , Thorney Motorsports , parça temin edilebilecek yerler. Bunlar dışında çoğu marka opcyi de portfoylerine ekledi.
Eibach,KW,Forge,Accralite,Wiseco,Milltek,Sachs vs gibi markalarda parçaları mevcut.

ademkaya29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi bakalım güle güle kullanırsın inşallahh :)