Astra J 1.4 140 Hp Debriyaj ve motordan gelen ses

kml_20

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Daha önce 2018 Model 1.6 115 Edition Plus Manuel Astra J kullandım. Yeni Astra J 2019 Model 1.4 T 140 Hp Manuel 6000 km. aldım.
Ancak debriyajdan ve motordan 1.6 da duymadığım sesler var sanki.
İlk olarak rölantide çalışır vaziyette vitesi boşa alıp debriyajı bıraktığımda vınnnnn şeklinde sanki araç gaz veriyormuş gibi 2-3 saniyelik bir ses geliyor.
Dikkat ettim ses her seferinde yapıyor. Bir iki kere yapıp sonra olmadı değil yani. Bu sese bir anlam veremedim.

İkinci husus yine rölantide çalışırken takır takır, tıkır tıkır ses geliyor. Sanki dikiş makinesi var içeride . Motor içinde ki bütün plastik parçalara(hava filtre kutus, motor plastik kapağı vs) baktım, sıkıştırdım yine yapıyor. Anormal bir durum olmasından şüphe etmiyor değilim. Çünkü her iki ses de 1.6 da yoktu. Sesleri bu şekilde tarif etmeyle anlaşılamayabilir.Elbette motor farklı ama bana normal gelmedi. Her iki aracı tecrübe eden ya da sesler hakkında yorum getirebilen olursa çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler .

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
vınlamayı bir ihtimal su pompasından yapabilir bozulursa ötüyor ara ara

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
sesi net alamadığımız için pekde yorumlar sağlıklı olmayabilir

kml_20

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim
Debriyajla bağlantısı var mı su pompasının? Debriyajı bırakınca yapıyor.
Video ekleme yapabilirsem sesi atarım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
motor boşa düşünce yada sadece ilk gaz da 1. viteste vınlama gelir bazen vites boşta rölantide araç ötüp ötüp durabilir ara ara yada sürekli öter vınnn diye ilk gazlamada 1. viteste tıkır tıkır ses çıkarır oda müziği kapatır dinlersek duyabiliriz vu tabi varsayım başka bir sorunda olabilir sesi duymadan yorum yapıyorum üstadım ihtimal tıkır tıkır sesi debraj bilyasi dağılırsa da yapar ama bunda o zaman vites zor geçer yada gezmez mutlak anlaşılır o

• Beğen
Tepkiler: kml_20

i.karabacak54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Daha önce 2018 Model 1.6 115 Edition Plus Manuel Astra J kullandım. Yeni Astra J 2019 Model 1.4 T 140 Hp Manuel 6000 km. aldım.
Ancak debriyajdan ve motordan 1.6 da duymadığım sesler var sanki.
İlk olarak rölantide çalışır vaziyette vitesi boşa alıp debriyajı bıraktığımda vınnnnn şeklinde sanki araç gaz veriyormuş gibi 2-3 saniyelik bir ses geliyor.
Dikkat ettim ses her seferinde yapıyor. Bir iki kere yapıp sonra olmadı değil yani. Bu sese bir anlam veremedim.

İkinci husus yine rölantide çalışırken takır takır, tıkır tıkır ses geliyor. Sanki dikiş makinesi var içeride . Motor içinde ki bütün plastik parçalara(hava filtre kutus, motor plastik kapağı vs) baktım, sıkıştırdım yine yapıyor. Anormal bir durum olmasından şüphe etmiyor değilim. Çünkü her iki ses de 1.6 da yoktu. Sesleri bu şekilde tarif etmeyle anlaşılamayabilir.Elbette motor farklı ama bana normal gelmedi. Her iki aracı tecrübe eden ya da sesler hakkında yorum getirebilen olursa çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler .
Kardeş bu arabalarda otomatik pompa gibi yarım debriyaja destek mahiyetinde hafif gazlı kalkmak için stop etmesin diye yapmışlar ayağını tam çektin mi debriyajdan rolanti normal yerine gelir hepsi böyle bu biz özellik