GM marka motor yağı???

onuncukoylu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GM 5W30. En uygunu bu değil mi?

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar acil fikirlerinize ihtiyacım var. dün MOTUL Genel bayini aradım. gerçekten çok ilgilendiler ve yaglarını metettiler. beni sinop a yakın bayilerine yönlendirdiler arayacaklar. fiyatını 65 dediler + Kargo parası. sizce nasıl Castrol 60 TL. sizce hangisini alıyım. daha önce Castrol kullandım 8000 km oldu yag sim siyah. MOYUL u deneyimmi fakat castroldan 15-20 TL daha pahalı sayılır (kargo ile birlikte) lütfen fikir verin

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar acil fikirlerinize ihtiyacım var. dün MOTUL Genel bayini aradım. gerçekten çok ilgilendiler ve yaglarını metettiler. beni sinop a yakın bayilerine yönlendirdiler arayacaklar. fiyatını 65 dediler + Kargo parası. sizce nasıl Castrol 60 TL. sizce hangisini alıyım. daha önce Castrol kullandım 8000 km oldu yag sim siyah. MOYUL u deneyimmi fakat castroldan 15-20 TL daha pahalı sayılır (kargo ile birlikte) lütfen fikir verin

arkadaşlar hiçmi fikri olan yok. adam aradı MOTUL 70+kargo=85 TL, castrol 60 TL sizce hangisini alıyım.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bosch car servis te motul marka kullanıyorlar yağı, 10.000 km devirdi yağ hala kararmadı ve su gibi değil kıvamı hala yağa benziyor :)
kesinlikle tavsiye edebileceğim bir marka oldu.

yağın kararması kötü bir şey değil... motordaki kurumla vs yağa karışarak yağın rengini koyulaştırır... filtreler zaten gereken temizliği yapıp yağı süzer ama motorun içinde yağın kararmaması çok uzak bir ihtimal... kıvam olayından yağ kalitesi belli olur orda katılıyorum...
gm iyi ve ucuz bir yağdır... yanına birde çakma olmayan nnt bor power koyup deneyebilirsin... aynı hesaba gelir... ben öyle yaptım... ist opserde 4lt gm 35 civarı hepsiburada da nnt bor 50 magnatec fiyatına geliyor:) parçaları alırken opsere danışıp fiyat alın mutlaka... hem orjinal hemde ucuz...

ayrıca kışın ince yağ daha iyidir ama yazın ince yağ motorda yağ eksiltmesi yapabilir...

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağın kararması kötü bir şey değil... motordaki kurumla vs yağa karışarak yağın rengini koyulaştırır... filtreler zaten gereken temizliği yapıp yağı süzer ama motorun içinde yağın kararmaması çok uzak bir ihtimal... kıvam olayından yağ kalitesi belli olur orda katılıyorum...
gm iyi ve ucuz bir yağdır... yanına birde çakma olmayan nnt bor power koyup deneyebilirsin... aynı hesaba gelir... ben öyle yaptım... ist opserde 4lt gm 35 civarı hepsiburada da nnt bor 50 magnatec fiyatına geliyor:) parçaları alırken opsere danışıp fiyat alın mutlaka... hem orjinal hemde ucuz...

ayrıca kışın ince yağ daha iyidir ama yazın ince yağ motorda yağ eksiltmesi yapabilir...

zafer kararsız kaldım. MOTUL düşünüyorum fakat castrol dan 25 TL pahalı. katkı maddesi (BOR) düşünmüyorum. sadece castrol ile MOTUL arasında kaldım. MOTUL fazla bilinen bir yağ değil ancak yorumlar hep iyi yönde.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valvoline, Amsoil gibi Motul da kaliteli yağdır, türkiyede pek bilinmez ve her yerde bulunmaz. makul fiyatlı bulsam ben her zaman kullanırım. ancak 85 lira verilipte motul almana gerek yok arkadaşım.
sanayideki yağcılarda MOBİL-1 0-40 TAM SENTETİK yağ 70-75 liradır ve en kaliteli tam sentetik yağdır. ( büyük marketlerde 130-140 lira olduğuna bakma)
mobil1 ile birlikte kaliteli bir yağ filtresi kullan en az 15.000 km sorunsuz bin arabana.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valvoline, Amsoil gibi Motul da kaliteli yağdır, türkiyede pek bilinmez ve her yerde bulunmaz. makul fiyatlı bulsam ben her zaman kullanırım. ancak 85 lira verilipte motul almana gerek yok arkadaşım.
sanayideki yağcılarda MOBİL-1 0-40 TAM SENTETİK yağ 70-75 liradır ve en kaliteli tam sentetik yağdır. ( büyük marketlerde 130-140 lira olduğuna bakma)
mobil1 ile birlikte kaliteli bir yağ filtresi kullan en az 15.000 km sorunsuz bin arabana.

Teşekkürler. motuldan vazgeçtim sanırım.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşın dedii gibi tam sentetk mobil1 veya cast. magnatec vs üstün kaliteli yağlardır.. özellikle arabanısıkıştırıyorsan bu yağları kullan... yokbenim gibi 2000 3000 devir arası sakin kullanıp sıkıştırmyorsan gm 10-40 çok rahat işini görür...

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gm kalitesi önceki gibi değil dedi servis bana mobil tavsiye etti elinde gm de var mobilde bende mobil aldım.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobilden daha çok kar ettiği için olmasın tavsiye nedeni... her zaman pahalı malda kar oran olarak olmasa da rakam olarak yüksektir... haa kalite olarak zaten mobil daha iyi ama yazdığım gibi gm orta kalite normal sürüş şartlarında istanbul gibi normal iklimlerde zaten yeterlidir...