GM marka motor yağı???

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
gm yağ resmen tırt. castrol magnetec yada mobil 1 tavsiye ederim:good:

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil 1 ;) ;)

sputnik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 3 gün önce aracıma bakım yaptırdım bir özel serviste GM koydular ben öyle kutusunu alıp incelemedim ancak memnun değilim yağ buji hava yağ filitreleri değişti adam hepsini gözümün önünde değişti fakat aracımda performansta bir değişiklik göremiyorum öncesinde castrol magnetic vardı oda 750 gram eksiltmişti üstüne mobil katmıştık geçiçi olarak bakımda uzundur yapılmamıştı sanırım BOR POWER katkı ekleyeceğim 2007 honda civic imde ilk denemiştim çok iyi gelmişti opel astrama 1.6 twinport ondada denemeyi düşünüyorum. sizlerin önerisi nedir bor power dan daha iyisi varmı !

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Castrol EDGE 'de olabilir MAGNATEC'de benim arabadada Magnatec var keşke EDGE koysaydın falan diyorlar ama Mobil 1'de ilk tercih olsun.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

özce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili OpelimNet üyeleri aracım corsa enjoy1.3 dizel 55.000 km de(2009) yağ değişimi yapacağım hangi yağı önerirsiniz ve yanında hangi kullanılan parçalara dikkat etmeliyim.Bu yıl fiyatlar nasıl en son mayıs 2013 te değiştirmiştim serviste ama şimdi servise gitmeyi istemiyorum.Bir de merak ettiğim mazot filtresi kaç km de değişir Şimdiden herkese çok tşk ediyorum saygılar...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sevgili OpelimNet üyeleri aracım corsa enjoy1.3 dizel 55.000 km de(2009) yağ değişimi yapacağım hangi yağı önerirsiniz ve yanında hangi kullanılan parçalara dikkat etmeliyim.Bu yıl fiyatlar nasıl en son mayıs 2013 te değiştirmiştim serviste ama şimdi servise gitmeyi istemiyorum.Bir de merak ettiğim mazot filtresi kaç km de değişir Şimdiden herkese çok tşk ediyorum saygılar...

Sevgili forum sakini 10.000 bakımını düzenli yaptırmayı ihmal etmeyin siz diyeceksiniz nedir bu 10.000 bakımı = Her 8.000 ila 10.000 kilometre kullanımdan sonra yağ , hava , mazot filtrelerine ilaven motor yağı değişimidir. Ayrıca bu tür ürünleri her zaman orjinal yada orjinalin kalitesinde kullanın. Yağ olarak tavsiyem Mobil 1 yada Castrol Magnatec- Edge 5-30 yada 5-40 kullanın Gm falan orjinal diye almayın . Ayrıca bazı ustalar sivri akıllı 10-40 yağ koyuyolar banada koydular tecrübeyle sabit sakın aldanıp koydurmayın motor sesli ve titreşimli çalışır. Mazot filtresi zaten 10.000 bakımının içinde ayrıca tavsiyem her 15.000 kilometre yada 20.000 kilometrede bir enjektör temizleyici katkı yada carbon clean yaptırın motorda kurum bırakmaz ihmal ederseniz 120.000 kilometreden sonra fayda etmez ağaç yaşken eğilir sonuçta ;)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben ikinci el tüm arabalara mobil1 new life öneriyorum 10-60 akar gider.

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
#özce
2009 model 1.3 dizel araca 10W60 yağı hangi mantıkla öneriyorsunuz?
ÖZDEN Bey http://www.centerforqa.com/gm/dexos2-brands bu sitede kullana bileceğiniz tüm yağlar belirtilmiştir.

Alıntıdır;
Kitapçıkta her yıl veya 15bin km. yazıyor.

Dikkat edilmiyormu yoksa okunmuyormu anlamadım. Kullanım koşullarıda yazıyor.

Ağır koşullar nedeniyle azalabilir yazıyor ve yakıtın kalitesi EN560

Türkiyede yaşadığımız gerçeğini unutmamak gerek..

30bin lira araç alıp periodik veya yıllık bakım ücreti 300-400tl'den kaçınmamak gerek.

Astra H CDTI aracım 60binde ve 7500km 15binkm 30binkm 45binkm ve 60binkm yapıldı.

Fakat artık 10bide tüm bakımlarını yaptırmam gerektiğini
-Yağın azalmasından
-Hava filitresinin tıkanmasından
-Yakıtın artmasından
vs.vs gibi nedenlerden dolayı anladım.
10bin km Türkiye şartları için uygundur.

Son düzenleme:

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
D kasalar da mazot filtresi 30bin km de degistirilir.

5w30 yag Gm yada Mobil kullanabilirsiniz. Bakim araligi 15bin km dir. 10bin de bir de yapilabilir, size kalmis.

Yag icin farkli fikirler de mevcut. Forum da aratip bulabilirsiniz.

Tapatalk Pro

özce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TŞK

Beni bilgilendiren tüm üyelere tşk ederim. Bulunduğum yer küçük bi yer olduğundan ve bayan olunca mesleki alan olarakta uzak olunca sosyal olarakta uzak kalıyorum.Böyle bi siteden bilgi almak yardım almak benim adıma çok daha verimli oluyor, öğrendiklerimi kullanmaya çalışıyorum.Fiyat konusunda da fikir verirseniz sevinirim...malüm bütçeler...!