Fren sertleşmesi

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Siz yinede bogaz kelebegini bi temizletin. kirlenmisse rolantideki dalgalanmada stop etmis olabilir
Boğaz kelebeği temizliği için ayar yapılması lazım temizlikten sonra ayar tutmaz bir daha diyorlar hocam. Doğruluğu var mı

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
3 keredir temizletiyom kalibrasyonda yaptirmiyom herhangi bi skintim yok elektronik oldugu icin kendi ayarliyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
kalibrasyon eğer elinizle kapalı konumdayken açarsanız gerekebilir zorla

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Zorlamaya luzum yok olugu gibi sokup balata spreyiyle kirli olan kisimlarina guzelce sıkıp takabilirsiniz

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tamamdır teşekkür ederim cevaplarınız için. Vaktim olduğunda baktırayım bir gün

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Direksiyonun sertleştiğini yazdığınız için,benimde ilk aklıma gelen aracın stop etmiş olmasıydı...Otomatik araç kullanmadığım için nasıl stop eder açıkçası onuda bilmiyorum..Ama akü bitsede çalışan aracın direksiyonunun kitleneceğini düşünmüyorum..Frenler aşırı dur kalk trafikte şişebilir..Tutmayabilir..

• Beğen
Tepkiler: İbrahim33

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Direksiyonun sertleştiğini yazdığınız için,benimde ilk aklıma gelen aracın stop etmiş olmasıydı...Otomatik araç kullanmadığım için nasıl stop eder açıkçası onuda bilmiyorum..Ama akü bitsede çalışan aracın direksiyonunun kitleneceğini düşünmüyorum..Frenler aşırı dur kalk trafikte şişebilir..Tutmayabilir..
Valla ben de anlamadım ama fren bayağı zorlandı onu biliyorum

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar olayın neden olduğunu anladım. Bugün aracı kullandıktan sonra park ettim. Vitesi p ye aldım. 1 2 dk rolantide çalışsın dedim. Ancak 1 dk sonra araba ciddi ciddi sarsıldı 10 saniye boyunca. Hiçbir şey de yapmıyordum. Sarsıntı geçtikten sonra vitesi D ye alayım dedim el freni çekik değilken. D ye aldıktan 2 3 saniye sonra araba söndü. Geçen de öyle olmuş sanırım. Yorumunuz nedir. Sorun boğaz kelebeği mi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstadım akün zayıflarsa frene basıp direksiyonu çevirirsen araç stop eder elektrik zayıf çünkü akün ölmüştür ama şuan anlatmana farkli sebeb var titreyip stop ediyor diyorsun şanzuman otomatik imiş bence götür bir bayiye cihaza bağlasın orj. olsun orada çıkar sıkıntısı yine üstadların dediği gibi bir boğaz temizlet ve akünü ölçtür kavramada bir ihtimal sorun olabilir

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
üstadım akün zayıflarsa frene basıp direksiyonu çevirirsen araç stop eder elektrik zayıf çünkü akün ölmüştür ama şuan anlatmana farkli sebeb var titreyip stop ediyor diyorsun şanzuman otomatik imiş bence götür bir bayiye cihaza bağlasın orj. olsun orada çıkar sıkıntısı yine üstadların dediği gibi bir boğaz temizlet ve akünü ölçtür kavramada bir ihtimal sorun olabilir
Tamam hocam bir gidip baktırayım ben. Aküden de olabilir dediğiniz gibi. Ama bugünkü rolantideki o titreme sanki araç öksürüyor gibiydi.