Fren sertleşmesi

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Bugün tehlikeli bir olay yaşadım. Aracımla bir yerden dönerken yokuş yukarı bayağı bir trafik vardı. Yaklaşık 40 dk yokuş yukarı trafik olan bir yerde sürekli fren yapa yapa çıktım. Hafiften yanık kokusu da alıyorum da benim aracımdan mi bilemedim. Her neyse yokuş bitince düz yolda önümdeki araca yaklaşınca frene biraz sert bastım. Bir baktım fren birden sertleşti. Frene basıyorum ama araç durmuyor. Direksiyon da kilitlendi sağa sola döndüremedim. Son çare el frenini çektim de öyle durabildim az daha önümdeki bmw ye çarpıyordum. Daha sonra aracı kapattım geri açtım. Araç kendine geldi ama fren baya hafifledi eskisi gibi dokununca aniden durmuyordu. O şekilde yarım saat kullandım. Sonra 1 saat dinlendirdim aracı. Tekrar çalıştırınca frenin eski sertliği geri geldi ama böyle olması biraz korkuttu beni. Sorun ne olabilir acaba?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
akü ne zaman değişti akü zayıflarsa yapar o dediğinizi hem direksiyon hemde fren sertleşir

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Akünün geçmişini bilmiyorum hocam. Ekspertizde Akü gücü yüzde 73 çıkmıştı geçen ay. Sorun ondan olabilir mi diyorsunuz.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
akü eskidiyse yapar bunu ilk olarak buna bakın direksiyonda sertleşmiş çünkü

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Araciniz stop etmis o telese ile dikkatinizden kacmistir. Soylediginiz ibareler stop eden aracta olur

• Beğen
Tepkiler: Hasip

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
akü eskidiyse yapar bunu ilk olarak buna bakın direksiyonda sertleşmiş çünkü
Bir baktıracam hocam aküye. Araba çalışmıyorken kontak takılı şekilde 1 2 saat multimedya ile uğraşmıştım ondan zayıflamış olabilir mi acaba?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ses sistemi varsa olabilir. 2 saatte bitmez kolay kolay. Stop etmenin birden fazla nedeni olabilir. Otomatik vites olmasi stop etmeyecegi anlamina gelmez. mesela benim aracim -18 derece yokus asagi inerken stop etmisti benim aracimda otomatik. Donma diye yorumladim. motor sicakligi 90 a gelince bidaha yapmadi. Anlik skintilar aracinizda ariza oldugunu gostermez. Mesela araciniz fakir karisim hatasi verir. Silersiniz ariza yoksa gelmez bidaha. var ise bi iki gune kalmaz yine gelir ariza kaydi. Ozaman net sekilde ariza oldugu kanaatine varirsiniz. Sensorlerden kaynakli vs de olabilir.

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tamam zafer hocam teşekkür ederim. İnşallah bir daha tekrarlamaz

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Tamam zafer hocam teşekkür ederim. İnşallah bir daha tekrarlamaz
Siz yinede bogaz kelebegini bi temizletin. kirlenmisse rolantideki dalgalanmada stop etmis olabilir