(FOTO) Su kaçağı nereden?

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar tekrar,
Ekteki fotoda olduğu gibi bir su kaçağım var. Durduk yere geçen hafta ortaya çıktı ve 2-3 güne bir motor suyu uyarısı veriyor, antifriz ekliyorum, kırmızı. Koku da geliyor motor ısınınca. Göz gezdirdim, bu manzarayla karşılaştım. Sizce durum nedir?

Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için...

Ekli dosyalar

• 20160604_114205.jpg
    20160604_114205.jpg
    92.2 KB · Görüntüleme: 89
  • 20160604_114228.jpg
    20160604_114228.jpg
    94.2 KB · Görüntüleme: 87

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Suya bir kırmızı mürekkep koysan en azından kaçak yeri daha net olur resimden pek bir şey anlaşılmıyor.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatörün üst kısmı da ıslanmış. Galiba radyatör delik.

mmmddd66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resimlere göre radyatör peteklerin arasından sızıntı var gibi. sızan su önden giren hava ile hortumların üzerine gelmiş olabilir. zaten radyatörde de su izleri var. eğer ki radyatörde sıkıntı varsa değiştirecekseniz tavsiyem yedek su deposu kapağınıda değiştirin ucuz bi şey zaten. kapak bozuk olunca fazla basıncı dışarı atamıyor böyle orayı burayı patlatabiliyor tecrübe ile sabit.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
resimlere göre radyatör peteklerin arasından sızıntı var gibi. sızan su önden giren hava ile hortumların üzerine gelmiş olabilir. zaten radyatörde de su izleri var. eğer ki radyatörde sıkıntı varsa değiştirecekseniz tavsiyem yedek su deposu kapağınıda değiştirin ucuz bi şey zaten. kapak bozuk olunca fazla basıncı dışarı atamıyor böyle orayı burayı patlatabiliyor tecrübe ile sabit.

O kapak yüzünden başıma gelmeyen kalmadı. Ama en sonun da kapak değişti sorun da kalmadı. ;) güzel bir konuya değinmişsiniz.

mmmddd66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kapak yüzünden başıma gelmeyen kalmadı. Ama en sonun da kapak değişti sorun da kalmadı. ;) güzel bir konuya değinmişsiniz.

aynen hocam , sizin eski yorumlarınızı okuduktan sonra basınç-kapak ilişkisini anladım bi radyatör bi termostata mal oldu ama ona şükür. Şunu öğrendim bir yerde sıkıntı varsa ana nedeni bulmak önemli yoksa yapacağımız parça değişikliği ilerde yine aynı sorunu ortaya çıkaracak.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
aynen hocam , sizin eski yorumlarınızı okuduktan sonra basınç-kapak ilişkisini anladım bi radyatör bi termostata mal oldu ama ona şükür. Şunu öğrendim bir yerde sıkıntı varsa ana nedeni bulmak önemli yoksa yapacağımız parça değişikliği ilerde yine aynı sorunu ortaya çıkaracak.

Eyvallah benim de radyatör filan komple gitmişti ama sorun çözülmemişti kıytırık bir kapağın başıma bu kadar sorun açacağı hiç aklımın ucundan dahi geçmezdi. Şükür şimdilik aklı başında bir şekilde devam ediyor.

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, dediğiniz gibi sorun radyatördeymiş maalesef... Bugün ustaya götürdüm, radyatörün değişmesi gerektiğini söyledi. Parçacıya gittik Mette markalı radyatörü 190 TL'ye bırakabileceğini söyledi. Bununla ilgili

1. Sizce bu marka ve fiyat iyi mi?
2. Daha 5 yıllık arabada radyatör nasıl bu hale gelebilir?
3. Bu hafta şehir dışında olacağım. Usta haftaya kadar gösterge yanarsa musluk suyu ekleyebilirsiniz dedi. Kırmızı antifrizin üstüne musluk suyu eklenir mi gerçekten? Bir dem usluk suyunu bu kırmızı antifriz eklediğim yere ekleyeceğim, değil mi?

Çok merak ediyorum doğrusu. Basit sorular olabilir srduklarım, cahilliğimi affedin... Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şu her şeye eklenir. Bu duruma gelme nedeni yine araca konan musluk suyundan başka bir şey değil. Eğer darbe almadı ise... Bu şekilde uzun yol önerilmez çort diye yolda bırakır değişim gerekli ise değişim şart. Marka hakkında bilgim yok :(

Iltegin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu her şeye eklenir. Bu duruma gelme nedeni yine araca konan musluk suyundan başka bir şey değil. Eğer darbe almadı ise... Bu şekilde uzun yol önerilmez çort diye yolda bırakır değişim gerekli ise değişim şart. Marka hakkında bilgim yok :(

O halde yarın sabah basıyorum bir miktar suyu antifrizin üstüne :) Yapacağım yol 250 gidiş 250 geliş 500 km. O kadar da uzun sayılmaz sanırım :)