far sensörü

hipokratim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın farları sürekli otomatik konumda ve tünele girdiğimde hemen yanıyor.Buraya kadar bir sorun yok ama çok geç sönüyo yada hiç sönmüyor.tünelden çıkıyorum dışarı güneşli ama farlar sönmüyor taaki stop edene kadar .stop edip anahtarı kontaktan çekip tekrar motoru çalıştırdığımda farlar sönmüş oluyor.cam üzerindeki sensörün bulunduğu yeri temizliyorum ama değişen birşey olmuyor.Yardım lütfen?

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede var far sensörü Auto modda kullanıyorum bende.Benimkinde bir sorun yok karanlık yere girince açıyor çıkınca kapatıyor.

Ama bende bişeye dikkat ettim.Karanlık yere girer girmez açıyor ama tünelden çıkarken hemen kapatamıyor 5 saniye falan geçiyor.Yandaki audi A6'yla karşılaştırmıştım bir tünelde denk geldi tünele girerken aynı anda açıldı ama tünel çıkışı audi hemen kapattı benim ise 5 saniye sonra söndü.Bazende akşam üstü saat 7 civarı hava yeni kararmaya başlarken yanıyor. o saatlerde denediyseniz malum gece yaklaşıyor farlar kapanmaz.:)

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Sensörün hassasiyet ayarı ile ilğili bi sıkıntı gibi gözüküyor. Kullanma klavuzu yada hangi marka ise web sitesine bak ayar nasıl yapılıyor bak.
daha karanlık bi ortama ayarlarsan daha sağlıklı olur.
Zaten çıkar çıkmaz anlık olarak sönmesi saglıklı değil referans boşluğu olması gerekir yoksa akşamları aydınlatma direklerinin oldugu bulvardan vs geçerken farlarınız yanıp yanıp söner.
yada gece tek şeritli yolda karşıdan gelen aracın farı sensöre vurduğunda farlarınız hemen söner. buda sağlıklı olmaz. o yüzden karanlıktan çıkınca belirli bi saniye referans süresi vardır.