arıza lambası ve gaz yememe + Map sensörü

sismic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu arada akışmetreyi değiştirdim bugün, araç tamamen normale döndü çekişi gidişi fakat şimdi de şöyle bi sorun ile karşılaştım. parçayı değiştirdim denedim sorun gözükmüyordu, otoyola çıktım biraz haz bastım 130 -140 larda arıza ışığı yandı ve çekişten düştü araç. sonra sağa çektim kontağı kapatıp açtım çalıştırdım sorun yok bu sefer fazla hız yapmadım ve şuan hala normal. Bu sorun ne ile alakalıdır ? Bu olayı tekrarlar mı iyice bunalttı bu araç beni hergün yeni bir sürprizle karşılıyor :)

ufuk45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
söylediğin sorunun aynısı bende var :D 130 u geçince arıza ışıgı yakıyo ve gaza basmıyo çekişten düşüyo ben arıza ışıgı yanık şekilde gittim makineye baglattım sorun basınç sensörü çıktı p1125 hatası verdi .Sende 130-140 yap arıza ışıgı yanar vaziyette git bak bakalım ne hatası vercek kodu ile buraya yazarsan bizde bilgileniriz.Sorunun aynısı bende ben daha değiştirmedim fazla engel oluşturmuyo hız sabitleyici gibi oluyor ama yinede can sıkıcı...

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
basınc sensörü arızası,turo yuksek basınc arızası,ve emiş valfi arızaları olabılır,bunlar elektrıksel arıza süpheleri,bırde mekanık arızalardanda dedıgınız sıkıntıyı yapar,aracınız 1.7 galıba,1.7 lerde ıkı tip turbo cıkmakta,değişgen geometrılı ve valf tipi tahlıye olarak adlandırdıgımız turbolardan, değişgen geometrılı turbolarda, bıcak sıkışmasından dolayı sabit kalıp,turbo süreklı tam randımanlı calıstıgından dolayı manıfolttakı basınc sensoru yuksek basıncı algılayıp beyne sınyal yolluyor ve arac kendını korumaya alıyor..ıyı bır sekılde ınceleyıp bakmak lazım,uzaktan ancak olası sebeblerı soyleyebılırız,kaldıkı aracın yanındayken bıle bılgısayara baglanmasına ragmen heryerıne bakılmasına ragmen bıle bazı arızaların teşhısınde zorlandıgımız zamanlar oluyor...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
turbo selonoid valfi hatası

sismic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
söylediğin sorunun aynısı bende var :D 130 u geçince arıza ışıgı yakıyo ve gaza basmıyo çekişten düşüyo ben arıza ışıgı yanık şekilde gittim makineye baglattım sorun basınç sensörü çıktı p1125 hatası verdi .Sende 130-140 yap arıza ışıgı yanar vaziyette git bak bakalım ne hatası vercek kodu ile buraya yazarsan bizde bilgileniriz.Sorunun aynısı bende ben daha değiştirmedim fazla engel oluşturmuyo hız sabitleyici gibi oluyor ama yinede can sıkıcı...

denedim. 160 gördüm ama ışık yanmadı :S sorun yokmuş gibi davranıyor şimdide. olay tekrarlarsa dediğin gibi yaparım. ne arabaymış be :D

Efsane74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar yeni üyeyim dizel vectra sahibiyim bildiklerimi paylaşmaktan memnun olurum.

Efsane74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O sallanan sensörün map sensörü olması imkansız map sensörü 3 pimlidir.bahsi geçen sensör dış sıcaklık sensörü olma ihtimali yüksek.