esp

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: esp

tff2525 link' Alıntı:
öncelikle  thnxx .Fakat şunu anlmıyorum esp ve tc aynı tuşla mı aktif oluyor yada açılıp kapanması bizim elimizde mi yoksa her halde devredemidir.bu kadar önemli bir detayın   sürekli açık olması gerekmez mi

Bu sistemler aracı her çalıştırdığımızda aktif haldedir. Orta konsoldaki TC tuşuna bir kez basarsak TC sistemini 6-7 saniye basılı tutarsak ESP'yi kapatabiliriz. ֖rneğin arabayı patenaja düşürmek istersek TC'yi sportif kullanıp virajlarda biraz savrulmasını istersek ESP'yi kapatmamıza izin veriyor üretici. Ama bildiğim kadarıyla çok tehlikeli bir durumda ESP kendini biz kapatmış olsakta devreye alıyor sanıyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
֖yle bir tane CLS 350 kudurttum, virajdan sonra hemen sağdan çıktım herif başka bir arabanın içinden geçemediği için peşimden gelemedi, takip edebileydi tek şeritli ara sokakta falan sollayacaktı beni o kadar kızmıştı. (:)

Aynını eski kasa S 320 ye yapmıştım; bende o zaman Laguna II vardı, Mercedes teyse ezbere bildiğim ևanakkale rampalarında beni beyhude sollamaya çalışan inatçı bir yaşlı!!

Virajlara çok sert girip çok geç yön değiştiğinden aracı karşı şeride kaydırıyordu, bu şekilde birkaç ciddi tehlike atlatınca da sıkıştırmaktan vazgeçmişti  8)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Aynını eski kasa S 320 ye yapmıştım; bende o zaman Laguna II vardı, Mercedes teyse ezbere bildiğim ևanakkale rampalarında beni beyhude sollamaya çalışan inatçı bir yaşlı!!

Virajlara çok sert girip çok geç yön değiştiğinden aracı karşı şeride kaydırıyordu, bu şekilde birkaç ciddi tehlike atlatınca da sıkıştırmaktan vazgeçmişti  8)

Seninki yine yaşlıymış, benim peşimden gelen gençti, çok kişisel almıştı geçememeyi.