Egr sorunu

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Muammer bey, egryi iptale giden her yol mübahtır. :D

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fişi çektiniz fakat egr arızalı valf açık kalıyorsa ne olacak ?

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende denemek için körledim egr yi arıza ışığı yaktı. z16xe motor kodu beyinden iptal edilmiyormuş galiba öyle söylediler. ne yapıcaz bunu?

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne olacağını ben söyleyeyim egr arızalı valfi açık kalıyorsa araca sürekli egsoz gazı gideceğinden üst devirlerde araçta ivmelenme isteksizliği stop etme gibi sorunlar yapabilir..onun için oraya göre kör conta mümkünse bakırdan veya paslanmazdan kestirip iptal etme yoluna gitmek gerekir

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne olacağını ben söyleyeyim egr arızalı valfi açık kalıyorsa araca sürekli egsoz gazı gideceğinden üst devirlerde araçta ivmelenme isteksizliği stop etme gibi sorunlar yapabilir..onun için oraya göre kör conta mümkünse bakırdan veya paslanmazdan kestirip iptal etme yoluna gitmek gerekir

bu şekilde iptal olduğu zaman ışık yanmaya devam edecek mi ve tam nasıl olmalı kusura bakma bu işi bilmediğimden soruyorum o valfi çıkarıp ona göre mi sac conta kesilecek ve bu işi kim yapabilir.

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr sökülecek aradaki bakır contanın aynısının deliksiz olanı yapılacak eski contanın yerine monte edilecek (tornacılar yapar).egrde üzerine takılacak.egr fişi takılı kalabilir..ilk etapta emisyon arıza ışığı yanmaz ama uzun bir yolculuk esnasında yanacaktır.aracın modeline göre değişebilir bu durum

diğer seçenekte egrniz sağlam olduğuna eminseniz egr fişini çeker kullanırsınız..yine egsoz emisyon arıza ışığınız yanar.

sağlıklı olan 1. seçenek

bu arada tansu gürler usta bazı modellerin egr sini tech 2 ile iptal edildiğini söylüyor.1-2 sefer pm atan arkadaşlar olmuş başka konularda yoğun ve çok pm aldığından cevap yazmamış sanıyorum belki biraz sıkıştıtırısanız egr niz tech 2 ile iptal edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz.hatta tansu usta tech 2 ile hangi motor kodlarına ait opellerin egrsinin tech2 ile iptal edildiğinin listesini verirse güzel olur..en doğru olanı sağlam olan egr yi tech2 ile iptal etmek