Egr valfi

VECTRA-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir sorum olacak şimdiden ilginize teşekkür ederim...

Dün vectra 1.6 conford 2000 model aracımın ULTRA marka üç kuruşluk lpg beynini LAVATO ile değiştirdim. (1000 tl.) sanayiye gitmişken birde kafamda takılı olan egr valfini göstereyim dedim. Egr yi iptal etmek için egr ile motor arasına bi parça konulup egr iptal edildi. LPG nin beynini değiştirmeden önce aracım çok hantal idi ve arada gaza yüklenince tekliyordu. Düşük devirlerde kerkiliyordu. Şimdi ise aracım sanki 2.00 motor gibi güçlü oldu LAVATO nun hikmetimi EGR valfinin iptalinden mi bilmiyorum.

Sorunuma gelince; egr valfi iptal olunca arıza lambası yanmaya başladı. PC ye bağlayınca EGR sorunu tespit ediliyor. 2003 ten sonraki modellerde EGRValfi kullanılmıyor diye biliyorum. İşe yaramaz bu parçaya ne yapmalı ki ARIZA LAMBASI YANMASIN?

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performans artışınız tamamen lpg sistemiyle alakalı çünkü güç artışı için yakıt +hava lazımdır sizin eski lpg kitiniz ya ayarları kısıktı veyada arızalıydı kı tıkanmada vardır eminim yeni kitiniz ayarla size saklanan ama elinizde olan gücü geri verdi egr iptali yapılıyor evet kor conta ile ama arıza ışığı konusunda diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır

VECTRA-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet zaten arıza lambası yanmaya devam ederse egr yi eski haline getireceğim

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedenini ben açıklayayım EGRnin amacı tamamı yanmayan yakıtı silindire geri göndererek emisyonları düşürmenin yanı sıra yakıt tasaruffu yapmaktır. Araçta EGR yokken tamamen yanmayan yakıt aynen dışarı gidiyor bu nedenle yakıt tüketimini artıyor.

VECTRA-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedenini ben açıklayayım EGRnin amacı tamamı yanmayan yakıtı silindire geri göndererek emisyonları düşürmenin yanı sıra yakıt tasaruffu yapmaktır. Araçta EGR yokken tamamen yanmayan yakıt aynen dışarı gidiyor bu nedenle yakıt tüketimini artıyor.

bi kısım yakıt tasarrufu yapar diyor bi kısım tam tersi kafam karıştı...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR iptali yakıt tasarufu yapar diyen yalan söyler yanmamış yakıtı kullanmak yerine egzozdan atmak nasıl tasarruf yapabilir ki? Performansı arttırır motorda daha az kurum bağlar o ayrı.

SüleymanCESUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nedenını arkadaş yazdı yazmama gerek kalmadı arkadaşın dedğıgı gibi geri dönüşüm olmuyor ve haliyle çiğ yakıt tekrar dönüşmeden dışarı atılıyor

VECTRA-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR iptali yakıt tasarufu yapar diyen yalan söyler yanmamış yakıtı kullanmak yerine egzozdan atmak nasıl tasarruf yapabilir ki? Performansı arttırır motorda daha az kurum bağlar o ayrı.

2 hafta da 1000 km yaparım ben sonucu buraya yazarım. Teşekkürler