Dizel Partikül Filtresi

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel Partikül Filtresi

Haziran 2012 çıkışlı şu anda 30.000 km. Bugüne kadar sadece ilk ve tek kez 2013 yazında 24.000 km civarında temizlik yaptı sürmeye devam edin uyarısını aldım. Hafta için her gün kısa mesafe denebilecek 12 km gidiş 12 km dönüş ve genelde çok yüksek devirli kullanmamıza rağmen Shell GTL ve şu anda da Nitro+ kullanmanın faydası diye düşünüyorum.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

15bin km de daha hiç böyle uyarı çıkmadı.Sürekli shellden kullanıyoruz umarımda çıkmaz :)

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uyarı yazısını görmemek için devirli kullanmak ve kaliteli yakıt...

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Arkadaşlar Merhaba. Aracımı 2011 mart ayında almıştım. İlk 7.000 km'de belki 700 km'de bir bu uyarı devreye giriyordu. Bu durumdan çok muzdarip olmuştum. Sonra aracımı kontrol için bir kaç defa servise götürdüm. O zamanlar yakıtı full'den alıyordum ve tekrar shell'e dondukten sonra DP uyarısı ortadan kalktı. Artık yeni güncellemelerle mi bu sorunu çözdüler, tamamen iptal mi ettiler yoksa istasyon degişikliği yüzünden mi DP dolu uyarısı almıyorum bilmiyorum ama 7.000 ile 42.000 arasında bu uyarıyı hiç almamış olmam da anormal degil midir?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anormal değil.Aslında almamak gerekiyor bu uyarıyı gizli olarak yapıyor araç.Ancak kısa kullanımlar kalitesiz yakıt aracın bu uyarıyı vermesine neden oluyor.İptal etmezler güncellemede sanmıyorum.Yakıtı temiz yerden aldığınız için sıkıntı ortadan kalkmıştır.18binde hiç almadım uyarıyı hep shellden alıyorum aradada opet.

ag_tasarim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar  size garip gelebilir belki ama benimde tespitim şu yönde;

marka ismi vermek gibi bi amacım yok ama yakıtımı Shell den aldığımda nerdeyse bu uyarıyla hiç karşılaşmıyorum.
mecburiyetten başka bir yerden yakıt alınca 2-3 gün geçmeden hemen bu uyarıyı alıyorum..

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben yer ile çok alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü hemen hepsi aynı yerden getiriyorlar yakıtı. sonradan katkı falan konuyor ama yakıtlarda bir fark yok, tabiki çok kalitesiz istasyonlardan almamak lazım.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende shellden alıyorum bende hiç görmedim bu uyarıyı