Dizel Partikül Filtresi

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel Partikül Filtresi

Jlozde link' Alıntı:
Bu DPF uyarısı alan arkadaşlar genellikle kaç devirde kullanıyorsunuz aracı. Çok dur kalk trafikte mi? Sürekli düşük devirlerde mi? Onu merak ediyorum.
çok dusuk devırde kullandığın zaman dpf uyarısı verır hatta bu devır bandıda 2000 devırın altında kullanırsan olur

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
çok dusuk devırde kullandığın zaman dpf uyarısı verır hatta bu devır bandıda 2000 devırın altında kullanırsan olur

Benim bu tarz bir sıkıntım yok ama ben de aynı görüşte olduğum için sordum. 15000km yaptım 6 ay oldu aracımı alalı daha böyle bir durum ile karşılaşmadım.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Jlozde link' Alıntı:
Benim bu tarz bir sıkıntım yok ama ben de aynı görüşte olduğum için sordum. 15000km yaptım 6 ay oldu aracımı alalı daha böyle bir durum ile karşılaşmadım.
hay maşallah 15000 demek haa hemde 6 ayda bende kendımı  cok gezen bırı sanırdım steeringwheel

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
hay maşallah 15000 demek haa hemde 6 ayda bende kendımı  cok gezen bırı sanırdım steeringwheel

aracım 30.03.2013 çıkışlı 14200 oldu benimde  ;D

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizim Türk'e DPF mi dayanır :D 
alıntıdır>> aracınızda oluşacak DPF arızasını beyinden sorgulama iptali yoluyla kesin olarak ortadan kaldırabilen tek firmayız. Mekanik müdahele de dahil yarım gün de sorunsuz ve kalıcı olarak DPF arızanızdan kurtuluyorsunuz.

http://v1.cankartuning.com/?mamut=haber_detay&haberid=310&tempx=

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç 05.07.2013 çıkışlı 9000 km oldu daha hiç uyarı gelmedi :)

gunesus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Şöyle düşünün. Sürekli az yakıtınız var ve deponuzun dibini her daim çekiyorsunuz ve dipte tortu biriktirme şansınız yok çünkü sürekli az miktarlarda tortuyu çekip mazot filtresinde tutuyorsunuz. Tertemiz bir deponuz olur. Sürekli yarım ve üstü depo kullanıyorsunuz depo dibinde birikiyorda birikiyor. Bir gün uzun yola filan çıkınca depoyu dibine kadar kullanınca o birikmiş tortuyu bir kerede hop afiyetle çekiyorsun bir miktarını mazot filtesi tutuyorsa belki bir kısmı enjektörlere kadar ulaşıyor.

Partikülden kasıt yanmamış yakıttaki tortu değil, mazotun yanması sonucu oluşan mikron büyüklüğünde karbon molekülleri. Bu filtrenin amacı da zaten doğaya karbon salınımını azaltmak. Bu yüzden kullandığınız yakıt miktarıyla alakası yok. Hava filtresi tıkalı ve hava akışı verimli değilse yanma verimide düşeceğinden sorunun çözümü hava filtresi değişimi olabilir diye düşünüyorum.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gunesus link' Alıntı:
Partikülden kasıt yanmamış yakıttaki tortu değil, mazotun yanması sonucu oluşan mikron büyüklüğünde karbon molekülleri. Bu filtrenin amacı da zaten doğaya karbon salınımını azaltmak. Bu yüzden kullandığınız yakıt miktarıyla alakası yok. Hava filtresi tıkalı ve hava akışı verimli değilse yanma verimide düşeceğinden sorunun çözümü hava filtresi değişimi olabilir diye düşünüyorum.

Konu karışmış sanırım. Alıntıladığınız konuda konuşulan konu DPF ile alakalı değildi. Depoyu dibine kadar kullanmak ve zararları ile alakalı bir konuya yazmıştım. Yoksa dediğiniz açıdan doğru.

ulasyasar1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar 3000-3500 d/d 'da 3. viteste bağırtarak yaklaşık 10-15 km kullanın. Düzelior.

Not: servise gidip hatayı en fazla 2 kez düzeltebilirsiniz.3. de servis 2500 tl ister :) zira 3. de motor kendini kitliyor. bilginiz olsun. opel serisinden aldığım bilgidir.