direksiyondan gelen kıtırtı

cakabey9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectra gl 97 model aracımda direksiyonu çevirirken kıtır kıtır sesler geliyor. özel servisteki ustama götürdüğümde bana hava yastığıyla ilgili bir yaydan bahsetti önemli olmadığını söyledi. bu şekilde kullanıyorum ama rahatsız ediyor. bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birçok nedenden yapabilir ama hava yastiğinda ne yapabilir diye düşünüyorum ama aklıma sadece döner kondektördeki sargıların kopuk olduğunu düşünüyorum bu seferde airbag çalışmayacak ve arıza ışığı verecek diye düşünüyorum....

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abim airbagler haricidir yani direksiyonun yanlarından kastırarak çıkar aibag bir btün olarak çıkar çıkardıktan sonra soketi vardır ....he bide kornaya basmak içinde airbagın altında 2 adet ilekten tel vardır yani ses gelme olasılığı büyük bi ihtimalle dönerkontektörün içinde bulunan ilekten tellerin kopmasından ileri gelir ama kpopmuş olsa airbag ışığını yakar gösterge panelinde ksuura bakmayın aklıma başka bişiy gelmiyor:s peki ne kadarmış bu tel tam olarak neredeymiş bu tel merak ettim açıkçası sorunu çözerseniz sorunun nerden olduğunu yazarsanız sevinirim saygılarımla...

cakabey9

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ediyorum yaptırıp bilgi vereceğim.

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş o ses benim başımada geldi sesi nereden yaptığını tahmin bile edemezsin amartisörden yapıyor opelden anlayan iyi bir ustaya götürürsen yapar. hidrolik direksiyonu sağa sola çevirirken gelen kıtırtı şeklindeki sesi amartisör yapıyor

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava yastığından öyle bir ses gelmez kaş yapayım derken göz çıkartmayın bide hava yastığını bozarlar. o ses amartisörden geliyor istersen bi tamirciye sor

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş o ses benim başımada geldi sesi nereden yaptığını tahmin bile edemezsin amartisörden yapıyor opelden anlayan iyi bir ustaya götürürsen yapar. hidrolik direksiyonu sağa sola çevirirken gelen kıtırtı şeklindeki sesi amartisör yapıyor

doğru söylüyor Eyup ustamız ...amortisör kulelerini bi kontrol edin gevşemiş olabilir yada deforme olmuş olabilir iyi bir ustaya gidip baktırın bence saygılar..

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bende de aynı olay var ama bende sadece bir noktada çıt diye bir ses geliyor ve bunu direksyonda bile hissedebiliyorsunuz. Ancak bu ses ve hissetme her zaman olmuyor. Yaptıdığında bizimle bilgiyi paylaşırsan sevinirim.Buarada sanırım bnm sorunumda amortisör kulelerinden çünkü benimkilerde eskimiş ama ustam arazide gitmediğin sürece sana bir sorun yaşatmaz dedi değiştirmedi.

Son düzenleme: