Direksiyon

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Direksiyon

wasiyet link' Alıntı:
Bende tekrar başladı bu problem çok canımı sıkıyor artık

merhaba, yukarıda aynı sorunu yaşadığımı söylemiştim. bununla beraber son zamanlarda direksiyonun eskiye nazaran daha zor döndüğünü düşünüyorum. araba ile düz gitmek resmen eziyet. sağ sol dönüşlerde eskiye nazaran daha zor dönüyor direksiyon. sizde durum nedir ?

bir de şöyle bir konu açtım. bir göz atarsanız sevinirim.
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=7771.0

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

direksiyonda takılma problemi yaşayan benim gibi diğer arkadaşlar, bugün şöyle bir tespitim oldu. araba çalışırken durduğum yerde direksiyonu düz konuma getirip biraz bekledikten sonra çok hafif çevirmeye çalıştığımda aynı takılmanın gerçekleştiğini fark ettim. tekrar tekrar kısa bekleyişlerle denedim ve her seferinde aynı şey gerçekleşti. rica etsem sizde denermisiniz ? sizde de durum böyle ise çözüme belki bir adım yaklaşmış oluruz.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nuralk34 link' Alıntı:
direksiyonda takılma problemi yaşayan benim gibi diğer arkadaşlar, bugün şöyle bir tespitim oldu. araba çalışırken durduğum yerde direksiyonu düz konuma getirip biraz bekledikten sonra çok hafif çevirmeye çalıştığımda aynı takılmanın gerçekleştiğini fark ettim. tekrar tekrar kısa bekleyişlerle denedim ve her seferinde aynı şey gerçekleşti. rica etsem sizde denermisiniz ? sizde de durum böyle ise çözüme belki bir adım yaklaşmış oluruz.

Diğer konuya da yazdım, yazdığınız şeylerin aynısı birebir benim aracımda da var...Hem 100 km üzeri hızlarda hem de hareketsiz halde iken direksiyonda takılma var...

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benzer durum aracımda da mevcut. yeni astra sedan 1.4 as. cosmo

diyelim 100 km hızla gidiyoruz şerit değiştireceğim, direksiyonu hafif çevirdiğimde takılma gibi birşey oluyor. yanı tık olarak düşünürsek bir tık ediyor. değişik birşey sürüşü etkilemiyor ama bir sorun mu değil mi tam anlayamadım.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

elektroservo direksiyondan kaynalanıyor bu durum. hidrolik gibi mekanik değil, elektronik beyin ve sensörlerle çalışıyor direksiyonlarımız. serviste eps sensörüne baktırın tech2 cihazına bağlasınlar olmazsa yeniden kalibrasyon yapılsın.

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

berfe link' Alıntı:
benzer durum aracımda da mevcut. yeni astra sedan 1.4 as. cosmo

diyelim 100 km hızla gidiyoruz şerit değiştireceğim, direksiyonu hafif çevirdiğimde takılma gibi birşey oluyor. yanı tık olarak düşünürsek bir tık ediyor. değişik birşey sürüşü etkilemiyor ama bir sorun mu değil mi tam anlayamadım.

benim sürüş konforumu ciddi anlamda etkiliyor. arabayla istanbul-e5 te gidesim gelmiyor çünkü çok küçük direksiyon hareketleri kullanmak gerekiyor ve her seferinde bu takılmayı yaşıyor olmam acayip sinirimi bozuyor.

işin enteresan tarafı bu sorun birden bire ortaya çıktı. hatta 15000 bakımından sonra desem yeridir. yaw arabanın güncellemesi vardı da yaptılar da o güncelleme içerisinde direksiyon ile ilgili bişey mi vardı acaba diye aklıma geliyor.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
elektroservo direksiyondan kaynalanıyor bu durum. hidrolik gibi mekanik değil, elektronik beyin ve sensörlerle çalışıyor direksiyonlarımız. serviste eps sensörüne baktırın tech2 cihazına bağlasınlar olmazsa yeniden kalibrasyon yapılsın.

Üstad Antalya'da hangi servise gidiyorsunuz, Günlas mı Antoto mu..

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben kalibrasyonu günlasda yaptırdım günlas antotodan daha ciddi geliyor bana

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Trakya ya döneyim ilk iş servise götürmek olacak aracı. Çok sık yapmasa da uzun yolda canımı sıkıyor bu durum.