Direksiyon

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Direksiyon

Direksiyonu biraktiginiz zaman aracin duz gitmesi icin yolun tamamen egimsiz olmasi gerekiyor ki bence bu mumkun degil her yolda saga ya da sola dogru biraz egim vardir heleki Turkiye yollarinda benim aracta ynisini yapiyor ama egimden oldugunun farkindayim cunku saga cekerken 1km sonra sola cekebiliyor.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Direksiyonu biraktiginiz zaman aracin duz gitmesi icin yolun tamamen egimsiz olmasi gerekiyor ki bence bu mumkun degil her yolda saga ya da sola dogru biraz egim vardir heleki Turkiye yollarinda benim aracta ynisini yapiyor ama egimden oldugunun farkindayim cunku saga cekerken 1km sonra sola cekebiliyor.
özellikle belirtmistim direksiyonu birakmadan oluyor bu olay. Direksiyon simidinden o bahsettigimiz tikirtiyi hissediyoruz.
Iki farkli sehir ve yol kosullarinda iki ayni sikayet. Kesinlikle yollardan degil diye dusunuyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence bu yeni nesil elektrikli direksiyonların genel sorunu; eski hidrolik sistemlere oranla tepki gecikmeleri bir yana düz gidişte yarım cm kendiliğinden sağ/sol güç uyguluyormuş gibi his verebiliyorlar..

preklinik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet aynı sorun bendede var, üç servise sordum deneme sürüşüne çıktık ama ne hikmetse benim ve aracı kullanan diğer arkadaşların hissettiği o tıklamayı ustalar hissedemedi.....

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar yollardan dolayı deyip geçmeyelim lütfen. Aynı yoldan 100 defa gidiyorum ben ( ki yollar yeni yapıldı double yollar. Trakyada yaşayan bilir Çorlu Lüleburgaz Edirne Kırklareli arası yollar şuan çok iyi. ) düne kadar böyle bişey ile karşılaşmadım yol temiz 2 gün sonra başıma geliyor yoldandır. E bu yol dün niye yapmadı bunu bugün yaptı ?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wasiyet link' Alıntı:
Arkadaşlar yollardan dolayı deyip geçmeyelim lütfen. Aynı yoldan 100 defa gidiyorum ben ( ki yollar yeni yapıldı double yollar. Trakyada yaşayan bilir Çorlu Lüleburgaz Edirne Kırklareli arası yollar şuan çok iyi. ) düne kadar böyle bişey ile karşılaşmadım yol temiz 2 gün sonra başıma geliyor yoldandır. E bu yol dün niye yapmadı bunu bugün yaptı ?

Ben de dediğin minimal takılmaları hissediyorum ama bunlar KESİNLİKLE düz gidiş kalitesini bozmuyor yani arabanın z takibini bozmuyor sağa sola çekme yok.

Eğer aracının bir yöne vs çektiğine eminsen ciddi bir sorun var demektir.

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ben de dediğin minimal takılmaları hissediyorum ama bunlar KESİNLİKLE düz gidiş kalitesini bozmuyor yani arabanın z takibini bozmuyor sağa sola çekme yok.

Eğer aracının bir yöne vs çektiğine eminsen ciddi bir sorun var demektir.

Abi geçen aynı istikametten gittim bu sefer hissetmedim bunu. Kesildi sanki bu takılmalar direksiyonda ki  special_prayer

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorunu yaşıyorum ve uyuz oluyorum. aracım 2012 model 20000 km de 15 aylık araç. yaklaşık 3 bin km dir bu sorun var. yolla falan alakası yok. ben aslında istanbul e-5 te giderken fark etmiştim ilk. düz giderken çok hafif direksiyonu kırmam gerektiğinde direksiyon sanki takılmış gibi davranıyor. biraz daha güçlü çevirince bu sefer de gücün etkisi ile takılmadan kurtulup istediğimden daha fazla direksiyonu kırmış oluyorum. sürüş keyfinin içine ediyor. şimdi bunu daha düşük hızlarda da hissediyorum. bunun kesinlikle bir sorun olduğunu düşünüyorum. servise gittim ama derdimi anlatamadım. istanbul trafiğinin coştuğu bir saate test sürüşüne çıktığımız için bişey anlamadık. çözümü bulan mutlaka paylaşsın. saygılar.

preklinik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bide işin garibi her zaman yapmıyor hele ustayla teste çıktığımızda hiçç sorun yok ya da usta hissetmiyor veya görmemezlikten geliyor...

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende tekrar başladı bu problem çok canımı sıkıyor artık