direksiyon kutusu yağ kaçırıyor

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opel astra enjoy 2007 model arabam sağ körükten yağ kaçırıyor. arabam henüz 60000km de bu gibi bir sorunun olması normal mi? yetkili servis direksiyon kutusu tamiratını yapar mı yaparsa kaça maal olur? şimdiden teşekkür ediyorum.

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar konuya ilgi gösteren olmadı. sanırım sorun keçede, yetkili servis bursa neskara telefon açtım, direksiyon kutusu tamiri yaptıklaını söylediler. ama sorunu görmeden ücret söyleyemeyeceklerini belirttiler. özel bir servisi aradım 330tl tutuyormuş. ben bir iki ay eksilen yağa ilave derek kullanmak istiyorum, ne dersiniz bir sorun olurmu?(fazla damlatmıyor) birde haziranda fenni muayene var bu hali ile muayyeneden geçer mi?

DaddyCooL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de vardı. Ben yetkili servise gitmedim.

Güvendiğim özel servislere gittim 3 ünden fiyat aldım aşağı yukarı aynı diyor hepsi.

Ön takımdan ses geldiği şikayetiyle gitmiştim. Dediğin sorunu tespit ettiler bende.

Direksiyon kutusunun yenisi cok pahalı olduğu için hepsi tamiri teklif etti.

200 - 250 TL civarında fiyat verdi çoğu.işçilik dahil. Ben tanıdık servise yaptırdım. 200 TL ye.

330 fazla istemişler, bence biraz araştırsan biraz daha düşürebilirsin.

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim. bende fiyat aldım özel bir servisten, yukarıda söylediğim gibi 330tl. 60binde bir arabanın direksiyon kutusunun yağ kaçırması normal mi? geçenlerde yoldaki derin bir çukura düşürdüm sağ lastiği, ondan olmuş olabilir mi? kaskom var bu çukur nedeni ile olmuşsa kaskoya yaptırmak istiyorum. ne dersiniz?

DaddyCooL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim. bende fiyat aldım özel bir servisten, yukarıda söylediğim gibi 330tl. 60binde bir arabanın direksiyon kutusunun yağ kaçırması normal mi? geçenlerde yoldaki derin bir çukura düşürdüm sağ lastiği, ondan olmuş olabilir mi? kaskom var bu çukur nedeni ile olmuşsa kaskoya yaptırmak istiyorum. ne dersiniz?

Tabi ki Türkiye'de yolların azizliğine uğruyoruz hepimiz.Ben oturduğum yer itibarıyla çok yokuş ve yolları bozuk bir yer 90 . 000 km de benimki. Büyük olasılıkla derin çukurdan kaynaklanıyor.

Yani şunu söylemek istiyorum. Kasko Allah vermesin Kaza olduğunda çok daha büyük hasarlarda kullanmamız faydalı olacaktır.

siz 300 küsur liraya eğer , bunu kaskoya yaptırırsanız , kaskoyu bozacak ve bir sonraki yıl yenilerken indirimden faydalanamazsın.

1100 liraya kasko ücretimi 800 e düşürmüşlerdi. Ama karar senin. Bugun kaskoyu bozdurursan yenilerken fazlasıyla cebinden çıkacak :)

Bana göre daha uygunu bulabilirsin. Bir de tadilattan sonra 20-25 lira civarı hidrolik yağ parasıı da alırlar müşteriyi yolmak için. Ama içinde mi sana söyledikleri fiyatta bilemiyorum. karar sizin.

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasko bozulmasın diye daha öncede kırılan radyo antenimi ve arka sileceğimi yaptırmamıştım. kasko bozulunca onlarıda yaptırmak istiyorum. onlarında 200tl civarı tuttuğunu düşünürsek kaskonun bozulmasına değer gibi geliyor.