A16XER motorda stop etme

nevzathoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili arkadaşlar; öncelikle hepinize iyi günler dilerim. benim 2013 model astra enjoy plus A16XER motor arabam var. arabam henüz 72bin km dir. problemimi şöyle anlatayım yaklaşık 1-2 aydır arabam sabahları çalıştıp yola çıktığımda 100metre sonra stop ediyor. 3-4 defa marşa basıyorsunuz ancak çalışıyor. ankaradayım gittiğim 1-2 usta kafamı karıştırdı. kimisi lpg den yapar dedi kimisi siboplardan yapar dedi. yetkili serviste üst kapağı açıp bakacağız işte maliyetide 3000 tlden başlar dedi. siazden ricam konu hakkında bana bilig verecek usta ismi verecek veya maliyati hakkında bilgilendirecek sevgili arkadaşlarımdan yardım bekliyorum. bu sömestr tatilinde bunu halletmem gerekiyor. hepinize şimdiden teşekkür eder hayırlı işler dilerim.

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimalle sübaplar yanmış. çelik sübap ile değişecek. emin olmak için kompresyon testi yapılmalı.

erhan116

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam önce işi bilen bi ustaya boğaz kelebeğini iyice bir temizlet... sonra tech 2 ile adaptasyonunu yaptır.. sonra iyi bir lpg ci gaz ayarını yapsın ondan sonra bi dene.. büyük ihtimalle çözülür...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motora kompresyon testi yaptırın, pahalı bişey değil. Silindirlerde kaçak var mı, süpaplar ne durumda fikir verir.

4 silindirde de değerler iyiyse, ateşleme sistemine, LPG kalibrasyonuna baktırın.

Motoru açtırmayı en sona bırakın. Sübap hasarı varsa dediğiniz gibi olur ama önce o olduğundan emin olun.