dik yokuşta vites kullanımı

aduken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben şanzımanı dağıtmaktansa, debriyajı dağıtırım diyerek yarım debriyajla turboyu görene kadar köklüyorum.

Evo1912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben arabayı hissediyorum yokuş çıkarken ona göre geçiyorum.

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ilk defa gittiğim yokuşlarda ilerde hem viraj hep yokuş varsa(gerçi yokuşu olup olmadıgını göremiyoruz:)) öndeki araca bakarım virajı yavaşlamadan dönebiliyosa arac cekişten düşmicek kadar yavaşlarım dönerim, önümde araba yoksa yavaşlarım 2yle gitmedi vites 1 e geçicek kadar yavaşlarım öylesi dönerim, arkadamkiler istediği kadar korna bassın, onlarda 1 e atsın :D onlar korna çalıcak diye kendimi ve şanzumanı riske edemem:D

simbore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar rampada aracın yemediği yerde 1.vitese geçilir ama motor devrinin 1. vites konumuna gelmesi beklenir diyelimki beklemeden ara gazıyla 1. vitese attık debriyajdan ayağını çekmeden devirin düşmesi beklenir debriyajdan çabuk çekersek araç yığılma yapacaktır bu bütün vites küçültmelerinde böyledir.Konuyu açan arkadaş yanlışlıkla 3. vitese attığı için stop etmiş 2.vitesin yemediği yerde zaten araç1. vitese hazırdır.saygılar.

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç devrini bulmazsa rampa çıkarken bir üst vitese geçmeyebilir bu normaldir. Sizin durumda ise araç bayıldığı için bir alt vitese geçmek istemiştiniz. Siz birinci vitese atmak istiyorsanız araç iyice yavaşladıktan sonra atmanız gerekir. Yavaşlarken debriyaja basacaksınız araç tam kendini geri bırakmaya yakından 1.vitese atacaksınız aksi taktirde araç yüksek hızda ve yüksek devirde 1.vitese geçmez.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Biraz kemikli geçiyor ama 1. vitese alıyorum genelde, kasisli bir yörede oturduğum için bazen tepe yukarı doğru kasislerden 2. vites kurtarmıyor çünkü. Ara gazlı geçmek gerekiyor tabi ki.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
devri yüksek tutuyorum ben dikleşşsede sorun olmuyor..

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. vitese geçmeme sorunu bende de var 2004 corsa 1.4, ama motor kasayı rahat kaldırdığı için 2viteste hemen hemen her yokuşu çıkıyor, sorun olursa iyice yavaşlayıp 1 alıyorum,
bu tüm opellerin özelliğ sanırsam,
sizin arabanız ne? model motor, 1,4 astra ise kasayı kaldırmıyor olabilir,

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
manuel vitesli araçlarda şanzuman yağını boşaltıp SAE EP-80 CL-4 yağ ile içerisine bor pover veya motor silk koyun hiç bir sıkıntınız kalmaz.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
zaten birde devir düşmesini fark edemeden yokuş dikelirse game over :)