dik yokuşta vites kullanımı

tyson__0645

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle yarım debriyaja karsıyım bi ara basıma geldi araba yanıyor sandım baskı balatayı komple yakmısım...

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle durumlarda orda Roket in R si var arkadaşlar ona taksak ne olur daha rahat çıkmaz mı üst bi teknik olarak :)

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuya baktım da aklıma direk istanbulun korkulu yokuşları geldi :) ben korkuyorum yani :)

- şişli etfal (bir arkadaş söylemiş)
- fulyadan mecidiyeköy ortaklar cd sine çıkan carrefur yokuşu
- yine şişli mecidiyeköy ile gayrettepe arasında bazı baglantı sokak yokuşlar.

bu yokuşlarda kaldımmı balatanın kokusunu bazen cigerlerime kadar sokuyorum :(

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu hortlasın vede esasa dönsün o zaman :)

bende evin yokuşunu hızlı girdiğimde 2. vitesle cıkabiliyorum ama yokuşun ağzı 4 yol ve eger bir araca yol verirsem sıfırdan yavas yokuşa girmek zorunda kalıyorum. ya yokuşa 1. vitesle yuksek devirde girip 2. vitese düşürüp devam edeceğim yada 1. vites yavaş devam edeceğim.
ben 1. vitesle yavaş yavaş gidiyorum. bugun göz attım 1900-2000 devir ve 18-20 km hızla 1. viteste gidiyordum. nasıl?

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor çekişten iyice düştüğü anda 2.vitesteyken tabiki gaz yemediği anda 1.vitese alabilirsiniz yoksa dediğiniz gibi zor geçer 1.vitese

apathetic

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu hortlasın vede esasa dönsün o zaman :)

bende evin yokuşunu hızlı girdiğimde 2. vitesle cıkabiliyorum ama yokuşun ağzı 4 yol ve eger bir araca yol verirsem sıfırdan yavas yokuşa girmek zorunda kalıyorum. ya yokuşa 1. vitesle yuksek devirde girip 2. vitese düşürüp devam edeceğim yada 1. vites yavaş devam edeceğim.
ben 1. vitesle yavaş yavaş gidiyorum. bugun göz attım 1900-2000 devir ve 18-20 km hızla 1. viteste gidiyordum. nasıl?
hızınızı almadanda 2. viteste çıkabilirsiniz bence.tabi yokuşun nasıl olduğunu bilmiyorum ama hzınızı alarak çıkabiliyorsanız ki zaten bu yuksek bir hız değildir,2. viteste tırmanır,lakin iyice zorlamanız gerekecek benzinli olduğu için, ama benzin harcamaya gerek yok,siz en iyisini yapıyorsunuz.turbo dizel bir araçla oraya çıktınız mı hiç?deneyin derim:)

cankazanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaja bastıgınızda araç zaten gaz yemedıgı ve yokuşta oldugundan durma anına gelecektir o anda birinci vitesle tekrar kalkış yapabilirsiniz

HaSaN6154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
banada oluyor yokusta araba boğuldugu zman direk 1 videse atıyorum ani patınaj çekıyor ve gidiyor sorunsuzz