dik yokuşta vites kullanımı

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik vites alıp, vursanız D'ye. Ne tartışma olacak, ne sorular-sorunlar olacak, ne de yokuşta 2'den 1'e, 1'den 2'ye atmak zorunda kalacaksınız. :)

erberk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
espri mayetinde bi kac cumle kurdum altına dıkkatlıce bakarsan acıklamayıda yaptım gıden arabayı 1 e atmayı beceremıyosan en fazla durursun tamamen oyle atar ve yoluna devam edersın bunu beceremeyecek kadar aciz isen o arabanın dıreksıyonuna zaten oturma arkadasım sen henuz araba surmeyı ogrenememıssın tecrube eksikliğin var bu konuyla ilgili tartışmak cok saçma bence bölüm yetkılılerı bu konuyu kılıtleyıp sılmelıler arabalarla veya sürüşle ilgili daha konuslabılecek faydalı mılyonlarca konu var !!!!!!!!!!!!

doğuştan söfor erman54 .....senin seviyene inmem... işim olmaz... ama senin benim seviyeme çıkman için dik bir yokuşa tırmalaman gerekecek...ama bu da zor görünüyor çünkü bunu yapamayacak kadar acizsin. ve beceremezsin de zaten ....cevabına yakışan bir cevap........

Son düzenleme:

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana göre eğer 2inci viteste çıkmayı başaramıyacaksak debriyaja basıp araç iyice duruncaya kadar yavaşlayıp 1e takmak en mantıklısı. arkamdan gelen araçlar böyle durumlarda umrumda olmaz..! gerçi ben hiç böyle bir yokuşla karşılaşmadım ama karşılacak olursam da böyle yaparım..!

zonguldak a buyur. 1-2. vites hep
3. vites i 200 m kullan.
4. vites çok zorr
genelde kamyonlar önde zaten.
hadii al 1 e. hararet tavana.
rampasız virajsız sürüş daha da tehlikeli insanın basası geliyor.

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baslıga yorum yapayım tam duracak gibi oldugunda inan oluyor bir gaza bas hemen 1 e cek bas git kim opele laf atarmıss :):)

ulk27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ci vites

Arkadaşlar benim arabam da 1 ci vitese araba durmadan geçmiyor opel astra 1995 hacback 1.6 16V ,anca araba durunca 1 ci vitese geciyor ,,yokuşu görünce bir anlık durup 1 ci vitese alıp devam ediyorum daha önce bende lada vardı onda sorun değildi araba harekette iken bilem 1 ci vitese geçiyodu

Son düzenleme:

MERTECE54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek yapılcak sey gıtmıcegını hısetıgın anda debrıyaja bas gazada 3 te 1 kadar bas ole daha kolay gecer heel and toe yontemı gıbı dusunebılırsın sadece frene basmıosun bunda aynı sey 3 ten 2 ye dususerkende yapabılırsın arabayı bogmaktansa bu sekılde yapmak daha mantıklı

oguzetuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dönemeçli, yolun ilerisini göremediğim dik bir yokuşa, yavaş bir şekilde ,hızımı alamadan 2.vitesle girmek zorunda kaldım ve yolu döndükçe yokuş daha da dikleşti ve 2'de motor boğuldu tam o anda 1.vitese takıp devam etmek istedim ama (opel 1.vitesi pek sevmiyor,zor geçiyor)maalesef 3'e geçmiş ve araba stop etti.hemen arkamda da arabalar vardı.biraz stress oldu.

1-sıkıntıyı anlattım burada 2'den 1'e nasıl rahat bir şekilde geçip devam edebilirim?
2-nasıl bir teknik uygulayalım?

değerli tecrübe ve fikirlerinizi bekliyorum
çift debriyaj yapıp aragazı verirsen geçer