Corsa dan gelen hava sesi

MUSTEA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba...
2haftadır tüm internetde araştırdım ama herhangi bir yerde soracağım sorunun bilgisine ulaşamadım ve aranıza katıldım...
Aracımdan yaklaşık 2 haftadır kontağı açtığımda ( daha çalıştırmadan) tıs - pıs hava sesi geliyor, 4-5 saniye kadar ve sonra kesiliyor. Aynı şekilde kontağı kapattığımda da aynı ses geliyor. Sanki bi yerden hava boşaltıyor gibi...Aracım yarı otomatik 1.3 dizeldir.
Şimdiden tüm ilgilenen herkese teşekkür eder iyi forumlar dilerim...

onurrrcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgisayarin açılma kapanma sesi olmasın bahsettiğiniz. Bendede var ama oyle hava sesi degil. Bizzz buzzz gibi bir sey. Açılış ve kapanış bilgisayar sesi olarak biliyorum

MrBekir

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Tahminimce frenden geliyordur, bir daha ki binmenizde kontrol etmenizi öneririm.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazot filtresinin sesi olabilir mi hocam? Kontağı açtığınızda mazor pompası yakıtı pompaladığında filtreden o şekilde bir ses gelebiliyor

MUSTEA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgisayarin açılma kapanma sesi olmasın bahsettiğiniz. Bendede var ama oyle hava sesi degil. Bizzz buzzz gibi bir sey. Açılış ve kapanış bilgisayar sesi olarak biliyorum

Belki olabilir, sanayiye götürdüm, şanzuzaman kömürü diyor var mıdır böyle bir ihtimal?

MUSTEA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tahminimce frenden geliyordur, bir daha ki binmenizde kontrol etmenizi öneririm.

Frende olabilir ama durum şöyle , kontağı açıyorum daha çalıştırmadan lambaların sönmesini beklerken pıs ,fıs diyor, sonra arabayı durduracağım boşa alıyorum kontağı kapatıyorum yine pıs fıs diyor. 1-2 kere yolda giderken frene bastığımda da denk geldi ama daha çok çalıştırırken ve kapatırken oluyor.

MUSTEA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazot filtresinin sesi olabilir mi hocam? Kontağı açtığınızda mazor pompası yakıtı pompaladığında filtreden o şekilde bir ses gelebiliyor

büyük ihtimal bu değildir, çünkü kontağı kapattığımda da hava boşaltıyor, açtığımda da... baris 3-5 saniye pıs pıs sesi ...
aracıın vites geçişlerinde vs hiç problem yok ama ...

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turbonun selenoid valfi hava tahliyesi yapıyordur.
Turbo, motora atmosferik basıncın üzerinde hava vererek küçük hacimli motorlardan daha yüksek güç alınmasını sağlayan bir pompadır.Çalışma prensibi hava araba durunca aldığı havayı boşaltıyor. ;) Dizel çoğu araçta yapar.

MUSTEA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbonun selenoid valfi hava tahliyesi yapıyordur.
Turbo, motora atmosferik basıncın üzerinde hava vererek küçük hacimli motorlardan daha yüksek güç alınmasını sağlayan bir pompadır.Çalışma prensibi hava araba durunca aldığı havayı boşaltıyor. ;) Dizel çoğu araçta yapar.

Ustaya götürdüm aracı kaldırdı baktı, o tıslama sesi şöför koltuğunundan el freni vites kısmında büyük ihtimal şanzıman dan geliyor dedi. Açıp bakmak lazım, kömürü bitmiş olabilir dedi.
Bir başka usta şanzuman su kaçmış, ses gittikçe artar beyin değiştirmen gerek dedi. (kaldırıp bakmadan)
Turbo tam olarak nerede oluyor?