gaza basınca motordan gelen sürtme sesi

murat.aslantepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. foruma yeni katıldım. daha önce takip ediyordum fakat üye değildim. gerçekten yararlı bilgileri bulabiliyorum sayenizde. şimdi asıl meseleme gelmek isterim.

bende babadan yadigar 98 model vectra 2.0 cd var araç full orjinal olup herzaman mümkün olduğunca yetkili serviste bakımlarını ve servisini yaptırdım. aracımda hiç lpg taktırmadım ve taktırmayı da düşünmüyorum açıkcası. son 1 senedir başıma gelen bir sorun var ve hem gerçek serviste hemde odak ta bir çözüm bulmuş değilim.

askere gitmeden 1-2 sene önce hava akışmetre bozuldu ve bende 700 tl orjinaline vermek istemediğimden yan sanayi taktım. tabikide araçta bir düşüş meydana geldi çekişte ve yakıtta artma.o sıralarda gaz pedalındaki switch butonunu yani dip gaz yaptığımda herhangi bir sorun yoktu araba kazıyordu yolu. şimdilerdeyse son 1 yıldır araca dip gaz yaptığım zaman arabanın önünden metal metale sürtme sesi gibi bir ses gelmeye başladı servise sorduğumda onlar bir sorun bulamadılar. yaklaşık 1 ay önce ön takım arka takım süspansiyon rot başları triger kayışı burçları amortisörleri filan herşeyi orjinalle değiştirdim. motor da yağ kaçağı varmış contalar değişti, yağı takviye yapıldı. servisten aldıktan bir kaç gün sonra ses gitti dedim taki motor ısınmaya başlayınca dip gaz yapınca aynı ses vuğ vuğ diye kesik kesik gelmeye devam etti. aracım otomatik vites ve forumlarda bilyalar , v kayışı gibi bölümlerin metal aksamlarından olabilir deniliyordu. arabanın yağını daha önce sanayide eniştem parçacı olduğundan orda değiştirdi. şimdi sorum bu ses neden geliyor olabilir. başına daha önce gelen böyle bir sorunla karşılaşan var mı ? ŞANZIMAN dan olabilir mi ? sonuçta devir 5binden sonra motor son devirlerdeyken bu ses geliyor. ve araba ilk gaza basıldığında önden takır tukur kumpara içindeki bilya gibi ses geliyor 1000 ile 1500 devir arasında bununla ilgisi var mıdır? araba şuan serviste ve orjinal hava akışmetre sipariş ettim belki yakıta oksijen az geliyordur diye motorda kalın benzin yakarken çıkıyordur diye. şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim..