Corsa dan gelen hava sesi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustaya götürdüm aracı kaldırdı baktı, o tıslama sesi şöför koltuğunundan el freni vites kısmında büyük ihtimal şanzıman dan geliyor dedi. Açıp bakmak lazım, kömürü bitmiş olabilir dedi.
Bir başka usta şanzuman su kaçmış, ses gittikçe artar beyin değiştirmen gerek dedi. (kaldırıp bakmadan)
Turbo tam olarak nerede oluyor?

Sol şoför camurluk tarafında olması lazım tam emin değilim. Ustaların söyledikleri saçma geldi çalışmayan arabadan nasıl bu kadar emin büyük masraf açacağını idda ediyorlar biri de su demiş hayatımda ilk kez duydum. Mesela golf 7 1.2 tsi aynı sesi yapar park edersin çıktığında sol taraftan tis fis diye bi kaç kez ses yapar.1.4 tsi da yaptığını duydum.Şimdi siz araca biniyorsunuz kontak cevirdiginizde arac calismaya hazirlaniyor aksi durumda arac insp ariza isigi yakar zaten,yüksek ihtimal dediğim gibi.Ama iyice emin olmak için yetkili servise gidin mekanik bölümden birisine sorun ücret almazlar.Ha aç gözlü biri çıkarsa aracı cihaza baglaycagiz diyecektir. Direk mekanik servis bölümüne geçin yani ;)

MUSTEA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sol şoför camurluk tarafında olması lazım tam emin değilim. Ustaların söyledikleri saçma geldi çalışmayan arabadan nasıl bu kadar emin büyük masraf açacağını idda ediyorlar biri de su demiş hayatımda ilk kez duydum. Mesela golf 7 1.2 tsi aynı sesi yapar park edersin çıktığında sol taraftan tis fis diye bi kaç kez ses yapar.1.4 tsi da yaptığını duydum.Şimdi siz araca biniyorsunuz kontak cevirdiginizde arac calismaya hazirlaniyor aksi durumda arac insp ariza isigi yakar zaten,yüksek ihtimal dediğim gibi.Ama iyice emin olmak için yetkili servise gidin mekanik bölümden birisine sorun ücret almazlar.Ha aç gözlü biri çıkarsa aracı cihaza baglaycagiz diyecektir. Direk mekanik servis bölümüne geçin yani ;)

ilgine çok teşekkür ederim, sanayilerde sürünmektense, en azından problemin ne olduğunu öğrenmek yetkili servisten daha iyidir sanırım.Sonra sanayide fiyat alırım...
işin ilginç tarafı daha önce hiç mi şanzumandan böle bir ses gelen kimse olmadı forumda o da ayrı konu...
işimiz ustalara kalıyor, keşke hakketıkleri el emeklerini alsalar sadece...
el mecbur ya...

by_cem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazot filtresinden geliyor olabilir, büyük ihtimalle değildir demişsin ama :) Araç kontak açtığında enjektörlere yakıt gönderiyor, o esnada ses gelir normaldir.
06corsa kardeşimin dediği gibi bir ihtimal de var. Turbonun işi hava ile, onun sesini duyuyor olabilirsin. Rahatsız edici dereceye geldiyse, sorun da turbo ise, sıfırını taktırıp çok masrafa girme, revizyon işini görür :)

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
astra h 1.3 cdti aracım var kontak değil soför kapısını açınca motor kısmında 5-10 saniye arasında cızırtı şeklinde devamlı olarak cızzzz diye bir ses geliyor ve sonra ses kesiliyor. eğer kapıyı bir kaç kere açıp kapatmış isem sonraki seferlerde kapıyı açınca yapmıyor. araç sıcakken de duymadım. hep soğukken yapıyor.

aynı şey midir bu ses.

MUSTEA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h 1.3 cdti aracım var kontak değil soför kapısını açınca motor kısmında 5-10 saniye arasında cızırtı şeklinde devamlı olarak cızzzz diye bir ses geliyor ve sonra ses kesiliyor. eğer kapıyı bir kaç kere açıp kapatmış isem sonraki seferlerde kapıyı açınca yapmıyor. araç sıcakken de duymadım. hep soğukken yapıyor.

aynı şey midir bu ses.

yok aynı ses değil

MUSTEA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazot filtresinden geliyor olabilir, büyük ihtimalle değildir demişsin ama :) Araç kontak açtığında enjektörlere yakıt gönderiyor, o esnada ses gelir normaldir.
06corsa kardeşimin dediği gibi bir ihtimal de var. Turbonun işi hava ile, onun sesini duyuyor olabilirsin. Rahatsız edici dereceye geldiyse, sorun da turbo ise, sıfırını taktırıp çok masrafa girme, revizyon işini görür :)

hala çözüm bulmuş değiliz, şanzumandan geliyor diyorlar, hiç kimse mazot filtresi yada 06corsanın dediğini demedi ...
aracı kaldırdık şanzumandan ses geliyor diyorlar su kacmıs, sanzuman kömürü bitmiş gibi bahaneler...
sanırım yetkili servise götüreceğim 2006 model aracı :)

thunderfury

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Video çekme şansınız var mı? Belki de normal bir ses evham yapıyorsunuzdur, bana hep olur