Araç rölantideyken gelen takırtı sesi

Chronos

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Corsa 1.3 cdti 2012model bir aracım var, arabada motor soğuk sıcak fark etmeksizin rölantideyken her 3-4 saniyede bir senkron olmayan tak sesi geliyor (2 defa) ses kesinlikle sağ tekerin üst kısımlarından mazot filterisine yada kayışa yakın bir yerlerden geliyor ama tam yerini bulamadım.

motor üst koruma kapağını sökünce ses sanki aynı konuma yakın yerlerde yer değiştiriyor gibi deviri biraz yükseltince ses kesiliyo bugün fark ettim ses düz olan yolda eğimli yola nazaran daha az çıkıyor hatta bazen komple kesiliyor

Yaklaşık 3 hafta önce araç tamir gördü öncesinde böyle bir ses dikkatimi çekmemişti. Değişen parçalar

Zincir seti
V kayışı
Gergi kütüğü komple
Yağ pompası
Yağ karteli
Hava,yağ,mazot filtresi
Su devirdaim
Ve parçalara takılan tüm contalar
+Şanzıman yağı

Aracı tekrar aynı ustaya götüreceğim fakat yeri karşıda olduğu için gitmeden çözebileceğim bir sorunsa o kadar yol gitmekten kurtulmuş olurum.

Bu arada şunu belirtmek istiyorum teknik isimleri çok bilmiyorum fakat arabanın alt kısmında egzoz bağlantısının olduğu bir yer var kelepçeyle birbirine tutturulmuş olan onu çıkartırken baya bir uğraştılar çelikle tornavidayla baya abanıp çıkarttılar acaba o parçayı kelepçeyle sabitlerken tam sıkamamış olabilirler mi

Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için