corsa combo meriva hız sabitleyiciyi kol almadan hazırlama

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet maalesef cihan beyin şanssızlığına haftaya cumaya kadar opcomum arkadaşta dediğim gibi ondan sonra herkese yardımcı olabilirim..

Opcom sipraişi vermenize sevindim gerçekten bana göre herkesin sahip olması gerek bir ürün eğer programlamada zorluk yaşarsanız sizin için fotoğraflayarak anlatmaya çalışırım..

Yunus bey tech2yi bilmiyorum ama opcomla menüleri bir kez öğrenince 1dakikadan kısa sürede işlem tamamlanıyor arkadaşınız daha önce yapmadıysa benim gibi kurcalayarak bulması biraz zaman alabilir ama sonuçta oluyor

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arkadaşın da op-com mehmet bey. sizinkinin sürümü nedir ve türkçe mi? tam olarak yolu anlatır mısınız bana eğer bulamazsa ben yardımcı olayım...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendeki sürüm ingilizce 08.2010 sürümü nette klon sürümü diyede geçer bundan sonraki sürümler klonlarda çalışmadığı için yaygınlaşmış bir sürümdür.. Orj. opcom 1500euro olduğu için servisi olan arakdaşınızdakide klondur..

Aynen arkadaşın anlattığı gibi yapılıyor ama burada sadece motor beyni prgramlama mevcut bu şekilde çalışıyor mu bilmiyorum ben hem bu şekilde motor beynini hemde body menüsünden BODY CONTROL MODULE'ünü programladım, bunu programlamak için güvenlik şifresini istiyor CAR-PASS'te yazar bilmiyorsanız onuda yine body menüsünün altındaki instrument menüsünden eproma girerek öğrenebiliyorsunuz.

Hız Sabitletiyici Tanımlama (ingilizce)
Cruise Control.
1. Open Op-Com
2. Select year of car
3. Select model
4. Select engine code
5. Select programming
6. Select variant configuration
7. Select cruise control
8. Change from not present to present on the drop down menu
9. Click perform coding
10. Close program and enjoy your new cruise control
Depending on the year/model you may need the security code

yakında Türkçeyi eklerim inş.
cc1h0.jpg

attachment.php

cc2q.jpg
cc1h0.jpg
attachment.php

cc2q.jpg
cc1h0.jpg
attachment.php

cc2q.jpg
cc1h0.jpg
attachment.php

cc2q.jpg

cc3dx.jpg

cc40.jpg

Son düzenleme:

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
mehmet bey opcomda anlık değerler de okunabiliyor bildiğim kadarıyla. sormak istediğim şu:

opcomda anlık değerlerin okunduğu kısımda (var mıdır, adı nedir bilmiyorum) tech2de olduğu gibi cc butonlarına basıldığında cc butonlarından bcm'ye gelen voltaj değerleri görülebiliyor mu?

biliyorum opcomunuz daha sonra elinizde olacak ama geldiğinde opcomdan bu değerleri benim için okur musunuz? diğer corsa c sahiplerine soracaktım bu soruyu. acaba yaptığım devre mi yanlış diye düşünüyorum. halbuki çok da basit bir devre. multimetre ve tech2'de okuduğum değerler 0.45, 0.30V gibi bişeylerdi.

sanırım bu konuyu artık çok fazla kişi de takip etmiyor. ustalardan pek ses yok çünkü.

Son düzenleme:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet opcomla da voltaj değerleri okunuyor haftaya ilk işim size yazmak olur ama böyle bir şüpheniz varsa yapabileceğiniz en hızlı yöntem yaptığınız devreyi söküp multimetrenizde varsa giriş ve çıkışına bağlayarak direnci boşta ve sırasıyla her düğmeye bastığınızdaki okuyabilirsiniz şu şekilde olması gerekti

ölçümler tamamdır işte dirençler
Boşta sistemde hiç bir tuşa basılı değilken: 1262 ohm (82+120+240+820)
Set tuşu yani hız sabitleyiciyi devreye alan ve hız artıran tuş:442 ohm (82+120+240)
Hafıza ve hız eksiltme tuşu:202 ohm (82+120)
sistemi iptal etme devre dışı bırakma tuşu:82 ohm (82)

Son düzenleme:

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. direnç değerleri bende de aynı. Benim için önemli olan herbir tuşa basıldığında okunan voltaj değerleri. Acaba benim bcmde mi sorun var onu merak ediyorum

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar butonların yönünü nasıl ayarlıyoruz. yani 3. kablo ve 4. kablo bağlanırken butonların hangi bacağına bağlıyoruz fark ediyor mu?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır fark etmiyor ister 3. soketin paralelini girişe ister çıkışına bağlayın

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyv mehmet bey. Yarın inş başlarım ben de önümdeki engelleri aşarsam.
1. Hanım :)
2. Yağmur :)