corsa combo meriva hız sabitleyiciyi kol almadan hazırlama

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonuç biraz uzun sürebilir cihan bey. Maalesef bir dağ başında yaşıyorum tesisatı yarın yapacağım ama aktif etmek için 2-3 hafta beklemek zorundayım :(

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şükür ki bugün cruise control sistemimi aktif ettim. bu işe kafayı çok takmıştım. zaten ikide bir konuya yazmamdan anlaşılıyordur :maden:

sistemi aktif etmek için izmit ve gölcük'te 3 tane özel servis, 1 tane de yetkili servis gezdim. hepsi de türkçe tech 2 kullanıyorlardı. nuralk adlı arkadaşın da dediği gibi türkçe tech 2 ile cc programlanamıyor. istediğiniz kadar uğraşın olmuyor. yetkili serviste bu iş için servis elemanıyla da tartıştık. :sopa: yok efendim buna olmaz, yok bu araba essentia, yok ispanya üretimi serilerde olmaz, bir sürü cart curt. eline tech 2 alan usta kesiliyor. :mad:

opcom bu işin ilacı. 08/2010 china clone yazılımı ve revision b opcom cihazıyla kendim hallettim kendi işimi. arabayı alalı 10000 km. oldu. keşke en başından yapsaydım bu işi. izmit-gölcük yakınlarında olan varsa severek yardımcı olurum cc bağlama ve aktif etme konusunda.

konuyu açan, bu işe gönül veren herkesin ellerine sağlık. yardımlar için de teşekkürler.

Son düzenleme:

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonunda ben de yaptım umarım olmuştur. birkaç resim paylaşıyorum şimdi aktif etmesi kaldı ama onun 2 hafta beklemesi lazım :(

daha sonra kutunun içine komple sıcak silikonu bastım :)
devre dışı bırakmayı çok kullanmayacağımı düşünerekten onu alt kısma koydum. Siyah kutu bulsaydım daha iyi olurdu ama bulamadım. Zaten bu gidişle biraz kullanıp kola dönerim gibime geliyor.

Mehmet bey 3 sene önceden kalma lehim önceden benim tutmuyordu yeni lehim almıştım o yüzden. Şimdi tek hamle kaya gibi tuttu isterseniz lehiminizi değiştirin. Bir de ben tekli kablo kullandım ve o bacağa önce onu dikkatlice taşırmadan 2 tur sardım içine de lehimi salınca kaya gibi oldu.

Bittikten sonrasını çekmeyi unutmuşum :rolleyes:

Sol alt kısımdaki bölmenin üst direksiyon tarafındaki köşesine çift taraflı bant ile yapıştırdım. kolay ulaşım oluyor ve çok da sırıtmıyor. Kutu siyah olsaydı hiç belli olmayacaktı.

ustalar bağlantı da bir yanlışlık var mıdır? Yeşili sinyal kolundan gelene bağladım (3 nolu pinden) maviyi çektiğim hatta bağladım. umarım doğrudur?

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
orjinal kolu kullanın derim böyle hiç hoş görünmüyor...

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakındır abi orjinal kolu takmam :) zaten sinyal kolu soketinde kullanılan kablo pabucu türünden aldım onu 4. yuvaya yerleştireceğim ve orjinal kolu takacağım. 138 liraya geliyor şu anda %25 indirimden.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ozaman tamamdır . yaptın madem bir iş orjinal olsun.eline sağlık.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Hayırdır?